Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Lifestyle Uroda

Akcesoria do pielęgnacji pędzli

Makijaż twarzy nie obędzie się bez pędzli. Praktycznie każdy kosmetyk jesteśmy w stanie nimi zaaplikować. Jednak po kilku użyciach nie możemy z nich dalej korzystać. Szczególnie, jeśli chcemy nałożyć inny kolor cienia, czy podkładu. Musimy je umyć. Jednak czym i jak to zrobić? Z pomocą przyjdą różne akcesoria do pielęgnacji pędzli.

Jak umyć pędzle w domowych warunkach?

Przede wszystkim podstawa pielęgnacji jest dokładne mycie pędzli. Jeśli nie mamy do nich żadnego akcesorium, możemy poradzić sobie domowymi sposobami. Przede wszystkim należy przygotować wszystkie pędzle, które chcemy umyć. Obojętnie do czego ich używamy, wszystkie wyczyścimy za jednym zamachem. Następnie przyda nam się ręcznik, papier, waciki – coś, na czym będzie układać mokre pędzle. Do samego mycia użyjemy mydła – może być w płynie lub kostce. Najlepsze będzie jak najdelikatniejsze. Włosie nie wymaga mocnego środka.
Przechodzimy do mycia. Uruchamiamy letnią wodę. Pędzel skierowany włosiem w dół dokładnie moczymy. Teraz albo wyciskamy odrobinę mydła na dłoń, albo ocieramy włosie pędzla o kostkę mydła. Następnie spłukujemy nadmiar pod bieżącą wodą. Powtarzamy czynność ocierając namydlony pędzel o wierzch lub środek dłoni. Wszystko robimy tak samo z innymi.

Ciekawe akcesoria do pielęgnacji pędzli

Mamy jednak wiele różnych akcesoriów, które będą pomocne w utrzymaniu czystości naszych pędzli. Najpopularniejszym z nich jest specjalna mata lub rękawica. Wykonane są z silikonu i posiadają różne wypustki, dziurki, załamania i nierówności. Z jej pomocą możemy dokładnie wymyć każdy pędzel. Zamiast ocierać je o wierzch dłoni, używamy do tego maty. Jest to dokładniejsza metoda.
Inne akcesoria do pielęgnacji pędzli to różnego rodzaju środki przeznaczone do ich delikatnego włosia. Możemy je stosować podczas mycia, a także przy codziennym stosowaniu na przykład do nawilżenia, aby poprawić ich przyczepność.
Hitem Internetu została ostatnio… pralka do mycia pędzli! Małe urządzenie, które służy do mycia także gąbeczek do makijażu. Możemy jednak umieścić w wirówce także pędzle. Dokładnie je umyje, a przy okazji dostarczy nam śmiechu i zabawy. Nie wiemy jednak, na jak długo nam posłuży takie urządzenie, bo jego wykonanie nie jest świetnej jakości.

Pielęgnacja pędzli zapewni im długa trwałość

Porządne pędzle do makijażu to koszt nieraz kilkuset złotych. Dlatego dbanie o nie powinno być naprawdę na pierwszym miejscu. Zapewni to ich długa trwałość i niezawodność. Pielęgnacja jest potrzebna także ze względu na aspekty higieniczne. Dokładnie mycie i czyszczenie nie dopuści do rozwoju bakterii i roznoszenia ich po naszej twarzy. Szczególnie istotne jest to w salonach kosmetyczny u makijażystek. Pędzle musza być umyte i zdezynfekowane po każdej klientce. Nie chcemy przecież, aby po twarzy zostały rozniesione bakterie. A więc akcesoria do pielęgnacji pędzli sprawdzą się wszędzie, zarówno w prywatnych salonach, jak i naszym domu! Pamiętaj więc o umyciu swoich pędzli już dziś!