Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

świecznik
Dom Lifestyle

Jakie są rodzaje świeczników szklanych? Jak wykorzystać je do dekoracji?

Czy dekoracje ślubne ograniczają się wyłącznie do pięknych, żywych kwiatów, elegancko poustawianych w wytwornych wazonach? Oczywiście, że nie! Weselne przyjęcie uświetni także efektowna zastawa stołowa oraz wyjątkowe oświetlenie, ale nie tylko pod postacią designerskich lamp, ale również uroczych świec, które do wydobycia posiadanego piękna potrzebują stylowych świeczników szklanych. Ich olbrzymia różnorodność w połączeniu z niekwestionowaną uniwersalnością pozwoli dobrać idealny model do każdego przyjęcia – niezależnie od jego motywu przewodniego…

Klasyczne i nowoczesne – świeczniki szklane w różnych odsłonach

Mogą być nie tylko subtelnym oświetleniem sali, ale również ozdobą ślubnego stołu czy przedmiotem służącym do wyeksponowania kwiatów. Współczesny sposób wykorzystania świeczników szklanych już dawno wykroczył poza ich pierwotne zastosowanie. Dlatego dziś już nikogo nie dziwi, że w ich wnętrzu, zamiast rozmaitych świec, znajdują się kwiaty czy inne, niemniej stylowe dekoracje. To właśnie ich ponadprzeciętna uniwersalność sprawia, że miłośników tych szklanych ozdób nie brakuje. A jeśli dodamy do tego ogromną różnorodność stylistyczną, począwszy od klasycznych modeli na wysokiej nóżce po modne cylindry, lampiony i kule, a kończąc na niewielkich świecznikach na tealighty, uzyskujemy ozdobę, która swoim nieszablonowym charakterem wpasuje się w wystrój każdego przyjęcia.

Podkreślić należy, że nie tylko estetyka i duża różnorodność świadczy o rosnącej popularności tych dekoracji. Oprócz tego, że pięknie wyglądają na weselnych stołach to dodatkowo zachwycają wysoką jakością wykonania. Są wytrzymałe, albowiem do ich wykonania zostało użyte mocne szkło. Nie zaszkodzi mu wysoka temperatura ani uszkodzenia mechaniczne.

Jak wykorzystać świeczniki szklane ?

Sposobów na użycie świeczników podczas uroczystości weselnej jest tyle samo, co ich zwolenników. Oczywiście, najbardziej popularnym sposobem jest udekorowanie nimi stołu weselnego. Wybór najczęściej pada na wysokie modele, np. typu martini, które w majestatyczny sposób podkreślą charakter uroczystości. Niektórzy równie chętnie wykorzystują małe świeczniki szklane. W połączeniu z kwiatami lub mchem zaakcentują klimat rustykalnego, sielskiego wesela – cieszącego się w ostatnim czasie niebywałą popularnością.

Świeczniki szklane i umieszczone w nich świece to także niezastąpiony akcent, który pozwoli udekorować ścieżkę do ołtarza – w prawdziwie oryginalny sposób! Używając różnej wielkości świec wykreuje się niezwykle romantyczny i nastrojowy klimat – idealny na tak wzniosłą uroczystość, jaką jest zawarcie związku małżeńskiego…