Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

kosmetyki naturalne
Porady

Zalety kosmetyki naturalne – zrezygnuj z chemii

Kosmetyki naturalne zyskują coraz większą popularność. Wiele firm w swojej ofercie ma produkty, które oparte są na naturalnych składnikach.

Polskie marki – często małe rodzinne manufaktury – proponują kosmetyki oparte na naturalnych ekstraktach. Ich ceny nie muszą być wcale wyższe niż ceny produktów znanych drogeryjnych marek.

Jakie zalety mają kosmetyki naturalne?

Tego rodzaju produkty zawierają naturalne wyciągi roślinne, często ziołowe. Kosmetyki naturalne są też oparte na różnego rodzaju olejach, masłach, olejkach eterycznych. Dzięki temu mają ciekawe zapachy. Nie znajdziemy w nich szkodliwych składników: sztucznych konserwantów, silikonów, parabenów czy olejów mineralnych. Taki skład jest korzystniejszy dla skóry niż stosowanie kosmetyków naładowanych chemicznymi substancjami.

kosmetyki naturalne

Gdzie szukać kosmetyków naturalnych?

Najlepiej w Internecie. Tam też możemy liczyć na atrakcyjne promocje. Warto także zajrzeć do drogerii stacjonarnych, które coraz częściej stawiają na naturalną pielęgnację. Dobrym pomysłem jest udanie się na targi kosmetyczne, gdzie firmy przedstawiają swoją ofertę. Można tam również skorzystać z próbek danego produktu i porozmawiać z ekspertami o jego działaniu.

Z używaniem kosmetyków naturalnych trzeba jednak uważać, ponieważ niektóre składniki mogą uczulać. Warto wprowadzać tego rodzaju produkty do pielęgnacji stopniowo, by mieć szansę wyeliminować potencjalnie uczulające substancje.

Oferta kosmetyków naturalnych jest jednak na tyle duża, że możemy wybrać te odpowiednie dla siebie. Dobrze dobrane produkty potrafią odmienić na zawsze pielęgnację skóry.

klubkosmetyczny.pl