Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Jak nakładać tusz
Uroda

Jak nakładać tusz do rzęs, żeby otrzymać piękny efekt?

Tusz do rzęs to jeden z najczęściej wybieranych przez kobiety kosmetyków makijażowych. Jego nakładanie jest banalnie proste – dołączoną szczoteczką przeczesuje się rzęsy, rozprowadzając po nich czarny, podkreślający je tusz. Warto jednak znać pewne tricki, dzięki którym można przedłużyć trwałość tuszu i maksymalnie zwiększyć objętość swoich rzęs. Zacznij przede wszystkim od wyboru odpowiedniej szczoteczki.

Wybierz odpowiedni rodzaj szczoteczki

Do każdego tuszu do rzęs dołączona jest szczoteczka do jego aplikacji. Szczoteczki różnią się między sobą włosiem, jego kształtem, wyprofilowaniem, długością czy materiałem. Jak wybrać odpowiednią dla siebie? Najlepszy tusz do rzęs to ten dobierany indywidualnie, dlatego przede wszystkim przyjrzyj się własnym rzęsom.

Masz rzadkie rzęsy, którym brakuje objętości? Zwróć więc uwagę na tusze z miękkim i szerokim włosiem, ponieważ najlepiej dodają one rzęsom objętości. Szczoteczki z krótszymi włoskami oraz modele silikonowe za to świetnie wydłużają rzęsy, którym brakuje długości.

Jeżeli masz zdrowe, długie i gęste rzęsy z natury, poszukaj tuszu dla siebie spośród produktów z prostą oraz lekko zaokrągloną szczoteczką. Pierwsza z nich świetnie dotrze do wszystkich rzęs, równomiernie je podkreślając. Druga dobrze poradzi sobie z prostymi rzęsami, którym brakuje podkręcenia.

Metody malowania rzęs – czy robisz to dobrze?

Malowanie rzęs wydaje się proste – wystarczy delikatnie przeczesać je szczoteczką z tuszem. Żeby jednak podkreślić je możliwie efektywnie, warto zweryfikować własną technikę.

Jednym z największych błędów powtarzanych podczas malowania rzęs jest nakładanie kolejnych warstw tuszu jeszcze zanim poprzednie będą miały okazję wyschnąć. W ten sposób kolejne warstwy kosmetyku mieszają się ze sobą, a na rzęsach powstają nieestetyczne grudki. Unikniesz tego, jeśli pomiędzy każdą warstwą odczekasz około 30 sekund, aż tusz wyschnie.

Rzęsy zaleca się malować od samej nasady, unosząc je lekko i równomiernie rozprowadzając po nich ciemny tusz. Jeśli jednak masz krótkie rzęsy, które chcesz wydłużyć z pomocą tuszu, możesz najpierw lekko pokryć kosmetykiem same ich końcówki, a dopiero później przejść do tuszowania całej ich długości.

Prowadząc szczoteczkę od tuszu po rzęsach, warto wykonywać delikatne zygzakowate ruchy ręką na boki. W ten sposób lepiej rozprowadzisz tusz po wszystkich rzęsach i dotrzesz nawet do tych trudno dostępnych.

Jak maksymalnie zwiększyć objętość rzęs?

Jakie techniki pozwolą Ci na uzyskanie maksymalnej objętości i wrażenia sztucznych rzęs? To nie tylko nałożenie odpowiedniej ilości warstw tuszu. Jeśli chcesz je wizualnie zagęścić, najpierw pokryj je tuszem u samej nasady. Poczekaj chwilę, aż kosmetyk wyschnie, a dopiero później poprowadź szczoteczkę przez całą długość rzęs. Jeśli efekt nie jest wystarczający, możesz powtórzyć aplikację tuszu u nasady.

Uważaj – przy wielokrotnej aplikacji tuszu w tym samym miejscu wzrasta ryzyko sklejania włosków i powstawania grudek. Żeby szybko pozbyć się takich niedoskonałości makijażu, miej przy sobie precyzyjną pęsetę i czystą, suchą szczoteczkę do przeczesywania rzęs. Jeśli nie masz do dyspozycji profesjonalnych akcesoriów, skorzystaj z umytej szczoteczki po skończonym tuszu.

Szukasz dodatkowych sposobów na piękne i wyraźnie podkreślone rzęsy? Zanim nałożysz na nie tusz do rzęs, oprósz je delikatnie pudrem do twarzy. Zdmuchnij jego nadmiar i pokryj włoski tuszem. Puder nie powinien być widoczny, ale jego niewielkie ilości pozostałe w rzęsach mogą zauważalnie zwiększyć ich objętość. Co ważne, przez swoje właściwości wchłaniania wilgoci, puder może także przedłużyć trwałość makijażu i zapobiegać rozmazywaniu się tuszu.

Materiał oznaczony