Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

zegarek do garnituru
Lifestyle

Jaki założyć zegarek do garnituru?

Nie wiesz jak dobrać zegarek do garnituru? Zapoznaj się zatem z poniższym poradnikiem gdzie podpowiadamy jak wybrać odpowiedni.

Panowie zwykle ograniczają ilość noszonej biżuterii do zegarka. Nie jest to jednak dla nich wyłącznie gadżet wskazujący na obecną goliznę, ale przede wszystkim oznaka prestiżu. Biznesmeni znani są z tego, że na ich nadgarstku gości elegancki, markowy, drogi czasomierz. Inny wybiera się zegarek do garnituru niż na co dzień czy do uprawiania sportu. W przypadku tych pierwszych wybór nie może być przypadkowy, ale dobrze przemyślany. Pora zastanowić się nad tym, na co zwracać uwagę, wybierając zegarek do garnituru, aby możliwe było stworzenie eleganckiej stylizacji, gdzie wszystkie dodatki będą tworzyły spójną całość.

Wybieramy zegarek do garnituru

Zegarek do garnituru nie może być byle jaki, ale odpowiednio dobrany do stylizacji. Obecnie panowie mogą liczyć na szeroki wachlarz wyboru, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, łącznie z  tymi najbardziej wymagającymi. Nawet najdroższy garnitur nie zagwarantuje stylowego wyglądu, jeśli dobierzemy do niego niewłaściwy zegarek. Znaczenie ma nawet rozmiar i grubość koperty czasomierza. Niektórzy panowie uważają, że im większa tarcza, tym lepiej, co nie jest zgodne z prawdą. Kluczowe będzie dobranie optymalnego rozmiaru, a każdy ma przecież inną aparycję. Zegarki do garnituru ze zbyt małą średnicą przez wielu mężczyzn są odbierane za zbyt  kobiece, dlatego bezpiecznym wyborem będzie tarcza o szerokości około 40 mm. Warto kierować się następującą zasadą – tarcza czasomierza nie powinna być większa od nadgarstka jego użytkownika. Mała i średnia tarcza to najlepsze rozwiązanie dla szczupłych i niższych panów. Z kolei tym wysokim i lepiej zbudowanym można polecić większy zegarek do garnituru. Kolejną kwestią będzie to, aby wybierać możliwie jak najbardziej płaską kopertę, bo te grube wyglądają masywnie i niezbyt dobrze się prezentują.

Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze zegarków garniturowych?

Odwiecznym dylematem panów jest to, czy wybrać zegarek do garnituru z paskiem czy jednak może z bransoletą. Okazuje się, że najlepszym wyborem jest skórzany pasek lub taki z przeszyciami w kolorze skóry. Zaleca się wybierać proste czasomierze, eleganckie, bez zbędnych dodatków. Zadaniem zegarka do stroju wyjściowego jest mierzenie czasu, a nie bycie błyskotką z szeregiem dodatkowych funkcji. Można pozwolić sobie na subtelny datownik, ale na tym warto już poprzestać. Kolejną kwestią będą cyfry, a rozwiązania mamy dwa – cyfry rzymskie lub tarcza z samymi indeksami. Kolor zegarka powinien pasować do pozostałych elementów stroju – butów i paska.