Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Dom Lifestyle

Meble do łazienki – co jest najmodniejsze?

Aranżacja nowego wnętrza to zawsze duże wyzwanie dla naszej wyobraźni i poczucia stylu. Nie inaczej jest w przypadku łazienki. Choć wydaje się, że to proste zadanie, tutaj wymaga się jeszcze większej kreatywności. Bo jak zagospodarować stosunkowo małą przestrzeń tak, aby zawierała wszelkie potrzebne rzeczy? Dodatkowo liczy się styl i dobry wygląd. Jakie są więc najmodniejsze meble do łazienki? Oto kilka przydatnych rad jak je wybrać i dopasować do wnętrza.

Podstawowe pytanie – wanna czy prysznic?

Kluczowym punktem łazienki jest zawsze wanna lub prysznic. Mamy zwolenników jednego i drugiego. Jednak nie zawsze w pomieszczeniu, w którym ma znaleźć się łazienka, zmieści się wanna. Nawet jeśli wolimy ją posiadać, będziemy musieli z niej zrezygnować.
Czasem pojawia się konflikt domowników. Jedni chcą praktyczny prysznic, drudzy komfortową wannę. Mamy rozwiązanie tego problemu! Bardzo popularną i modną metodą jest umieszczenie specjalnej szybki na wannie. Można ją rozkładać do brania prysznica, i składać jeśli chcemy mieć całkowity dostęp do wanny. Szybę można dobrać do każdego rozmiaru i wysokości. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które daje nam dwa w jednym – i wannę, i prysznic.

Klasyczna kolorystyka, a może trochę szaleństwa?

Łazienka zwykle kojarzy się z bielą i odcieniami niebieskiego. Są to kolory łączone z czystością i nieskazitelnością, dlatego bardzo pasują do tego miejsca. Jednak możemy przecież wyjść poza schemat! Łazienka nie musi koniecznie być właśnie w takich kolorach. Modne ostatnio drewno oraz szarość świetnie sprawdzą się w tym pomieszczeniu.
Mamy do wyboru mnóstwo płytek w drewniany deseń. Multum odcieni i kształtów, które idealnie dobierzemy do danego wnętrza. Warto połączyć takie płytki z bielą i szarością. Sanitaria pozostawmy klasycznie białe, a zaszalejmy z dodatkami. Wnętrze z pewnością zachwyci gości, a my będziemy czuć się w nim swobodnie. Łazienka ma służyć do dbania o siebie, dlatego nastrój w niej panujący musi być sprzyjający relaksowi.

Meble do łazienki tylko z odpowiednimi dodatkami!

Jeśli mamy wybrane kolory i meble, możemy przejść do ogólnego wystroju. Mamy tu ogromne pole do popisu. Przede wszystkim musimy wybrać kolory ręczników. Warto postawić na jeden komplet. Możemy wybrać tu dowolny odcień, najlepiej swój ulubiony. Do szarości i bieli pasuje naprawdę wiele. Jednak jeśli chcemy zachować kolorystykę tak, aby wszystko się ze sobą nie gryzło, wybierzmy dodatki w jednym odcieniu. Ręczniki, mydelniczka, kubek na szczoteczki itp. z pewnością znajdziemy w dopasowanych kompletach. Zapewni to harmonię i gustowne wykończenie całości.
Łazienka to bardzo ważny element każdego domu, czy mieszkania. Nie warto stawiać jej na samym końcu i poświęcać minimum uwagi, byle tylko była. To miejsce, w którym spędzimy wiele czasu, dlatego powinno być tak samo stylowe, jak reszta. Meble do łazienki powinny być praktyczne, a jednocześnie stylowe. Tak, aby cieszyć oko i móc schować wszystkie bibeloty, które nie powinny być na widoku!