Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Lifestyle Zakupy

Dubaj – kierunek wakacje

Co pierwsze kojarzy się słysząc hasło „Dubaj”? Luksus, bogactwo, przepych – z pewnością takie myśli pojawiają się w Twojej głowie. Rzeczywiście, te słowa wpasują się idealnie w krajobraz tego miasta. Jednak coraz więcej osób może sobie pozwolić na spędzenie w Dubaju wakacji. Trzeba się liczyć z bardzo dużymi wydatkami, ale niesamowite przeżycia zostaną z nami na zawsze. Czy Dubaj jest więc warty swojej ceny?

Krótka historia Dubaju

Dubaj nie zawsze był jednym z najbardziej rozwiniętych miast na świecie. Jego potęga rośnie dopiero od kilku lat. W roku 2018 był czwartym najczęściej odwiedzanym miastem na świecie. Łącznie przywitał aż 16,66 mln turystów z różnych stron świata. Sam liczy nieco ponad 3 miliony mieszkańców. To największe miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Jeszcze w latach 60 ubiegłego wieku Dubaj nie istniał. Na jego miejscu znajdowała się… pustynia. Tak, to jedno z najszybciej rozwijających się miast na świecie zbudowano na piasku. Bogactwo przyniosło mu odnalezienie w tym miejscu złóż ropy naftowej i złota. Wtedy rozpoczęło się tworzenie jednej z największych metropolii Azji.

Co warto zobaczyć odwiedzając Dubaj?

Najsłynniejszy budynek i świetna atrakcja to Burdż Chalifa. Najwyższa budowla w Dubaju licząca aż 163 piętra. Łącznie wieżowiec ma 829 metrów wysokości. Z jego okien rozpościera się przepiękny widok na całe miasto. Turyści mogą zjeść tu posiłek oraz wypić kawę w towarzystwie zapierających dech w piersiach obrazów z lotu ptaka.
W Dubaju możemy poznać także inną kulturę, nie tylko arabską. Mieszka tu wiele różnych nacji. Nie ma się czego obawiać, to jedno z najbezpieczniejszych miast na całym świecie! Przestępczość jest tu praktycznie na zerowym poziomie. Dlatego decydując się na wakacje w Dubaju możemy być całkowicie spokojni. Warto jednak zapoznać się z ważnymi informacjami na temat kultury tego miejsca. Dotyczy to głównie ubioru, szczególnie kobiet. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj muzułmański, dlatego warto dostosować się do tej kultury. Kobiety nie powinny za wiele odsłaniać, okaże się w ten sposób szacunek do tutejszej ludności. Do meczetów powinno wchodzić się w długich spodniach, nie odkrywając za dużo ciała. Na ulicach nie należy okazywać uczuć. Całowanie i publiczne przytulanie nie jest akceptowane przez tutejszą kulturę.

Ile to wszystko kosztuje?

Po pierwsze liczy się cena przelotu. Bezpośrednie połączenie liniami Emirates sięga 2500 tysiąca złotych w dwie strony od osoby. Możemy jednak postawić na tańsze połączenia, z przesiadkami lub innymi liniami. Bezpośredni lot z Krakowa linią „Flydubai” to koszt 900 złotych w dwie strony od jednej osoby. Z przesiadkami w Londynie zapłacimy około 1400złotych, jednak całość podróży wynosi aż 12 godzin!
Dubaj to magiczne miejsce, które naprawdę warto zobaczyć. Innowacje mieszające się z tradycyjną kulturą dają niesamowity klimat temu miejscu. Należy liczyć się jednak z dużymi wydatkami i portfel może srogo ucierpieć. Jednak na taką podróż życia warto przeznaczyć każde pieniądze.