Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Dom

Rolety rzymskie a może dzień i noc? Wybór należy do Ciebie

W dzisiejszym świecie pędzimy za pieniądzem. Rozwój technologiczny również idzie do przodu co za tym idzie wszelkie nowinki technologiczne są szybko podłapywane i rynek zalewają wciąż to nowe wynalazki. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nasze babcie łapały by się za głowę słysząc o jeżdżących ponad 100km/h samochodach czy telefonach dotykowych czymś zdecydowanie nowym byłoby też dla nich posiadanie pięknych domów z równie wspaniałymi dodatkami, wykończeniem. I tak na przykład jeśli chodzi o kwestię dekoracji naszych okien. Jest wiele rozwiązań. Starodawne zasłony niekoniecznie sprawdzają się w perspektywie całodobowej. W nocy przy zapalonym wewnątrz świetle widać wszystko przez pryzmat osoby znajdującej się na dworze. W słoneczny dzień natomiast nie zakryją one dostępu do światła słonecznego. Alternatywa? Rolety!

A może rolety dzień i noc?

Rolety, które nazywają się dzień i noc są również nazywane często jako rolety duo. Mają one w sobie pewnego zachowania mające skłaniać się ku łączeniu w pewną funkcjonalną całość równocześnie z zachowaniem bardzo wysokiej estetyki. Ich jedną z głównych cech jest możliwość kontrolowani ilości światła, jaką mamy zamiar wpuścić do pomieszczenia. To bardzo ważne jeśli chodzi o wspomniane wyżej duże nasłonecznienie, które potrafi bardzo przeszkadzać w życiu szczególnie w słoneczne i parne dni. Są one bardziej nowoczesną wersją rolet poziomych. Są wykonane z dwóch warstw tkanin lub też innego materiału, który może wzajemnie nachodząc na siebie lub mijając, przepuszcza daną optymalną dawkę promieni słonecznych. Montowane są wyłącznie jako rolety wewnętrzne, zatem nie nadają się do montowania na zewnątrz. Materiał z jakiego są zrobione mógłby szybko się zniszczyć.

Rolety rzymskie, alternatywa czy główna opcja?

Rolety rzymskie, które miałyby być uszyte na wymiar mogą dać nam możliwość dowolnego zaprojektowania przestrzeni okiennej w nasze najbardziej lubiane tkaniny i kolory. Bogata oferta tkanin na rynku sprzyja rozwoju rolet rzymskich w zdecydowanej czołówce przesłon okiennych. Rolety rzymskie można zamontować nad wnęką okienną zastępując tym samym klasyczny karnisz. Jeśli mamy w naszych pomieszczeniach uczęszczane bardzo często przejście na przykład na balkon czy też taras, z którego korzysta się bardzo często rolety te są świetnym rozwiązaniem. Opcją jest użycie rolet w kasecie z prowadnicami. Jest to prawdziwy hit. W momencie kiedy masz ochotę znaleźć coś innego niż standardowa roleta okienne, rolety rzymskie czy też na topie rolety dzień noc to doskonały pomysł. Rolety okienne w kasetach wyglądają niezwykle elegancko i stylowo, dopełniają aranżację każdego okna.