Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

materac sprężynowy
Dom

Czy materac sprężynowy jest wygodny?

Wybór odpowiedniego materaca ma ogromne znaczenie, ponieważ ma on wpływ na jakość i komfort naszego wypoczynku. Na rynku dostępnych jest wiele modeli oraz rodzajów wkładów, które różnią się od siebie właściwościami. Do jednych z najpopularniejszych zalicza się materace sprężynowe. Czy są one wygodne? Jakie rodzaje materacy sprężynowych są na rynku? 

Czym cechują się materace sprężynowe? 

Materace sprężynowe to jedne z najpopularniejszych wkładów, które bardzo chętnie wybierane są przez klientów. Sprężyny umieszczone wewnątrz podłoża są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu nadają mu sprężystości, co przekłada się na wysoki komfort snu. Taka budowa pozwala na idealne dopasowanie się materaca do kształtu ciała osoby śpiącej. Ciężar rozkłada się w sposób równomierny, zapewniając wygodę snu. Obecnie dostępne na rynku materace sprężynowe występują w kilku wariantach, przy czym różnią się budową i właściwościami. Wszystkie jednak łączy podstawa konstrukcji, czyli wysokiej jakości sprężyny. Dzięki swojej budowie takie wkłady odznaczają się wytrzymałością i mogą posłużyć użytkownikowi przez długie lata. 

Rodzaje materacy sprężynowych 

Jak już zostało to wspomniane, na rynku dostępnych jest kilka wariantów materacy sprężynowych. Wyróżnić można wkłady bonellowe, kieszeniowe i multipocket. Pierwsze z nich są najprostsze w swojej budowie i cieszą się bardzo dużą popularnością. Ich konstrukcja opiera się na sprężynach, które uginają się pod wpływem ciężaru osoby śpiącej. Każda ze sprężyn pokryta jest warstwą ochronną z pianki, włókna kokosowego lub włosiem końskim, dzięki czemu nie są one wyczuwalne podczas snu. Co istotne, ciężar rozkłada się na całej powierzchni materaca, a więc w przypadku ruchu drugiej osoby, będzie to odczuwalne dla partnera. 

Materace kieszeniowe to nieco bardziej zaawansowana konstrukcja. Sprężyny umieszczone są w oddzielnych kieszonkach, co powoduje, że pracują one niezależnie od siebie. Pod ciężarem osoby śpiącej uginają się jedynie te sprężyny, na których leży użytkownik materaca. To z kolei przekłada się na bardzo dobrą elastyczność punktową. Tego rodzaju wkłady dedykowane są szczególnie parom. Materace multipocket to innowacyjne rozwiązanie, które charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania. Poza większymi kieszeniami ze sprężynami, w konstrukcji znajdują się również sprężynki o mniejszej średnicy i wysokości. Dzięki temu są one praktycznie niewyczuwalne. 

Zalety materacy sprężynowych

Materace sprężynowe oferują wysoki komfort snu, a przede wszystkim modele kieszeniowe i multipocket. Dlatego też mają one wiele zalet, dzięki którym stale zyskują na popularności. Pierwszą z nich jest elastyczność punktowa, ponieważ sprężyny umieszczone są w oddzielnych kieszonkach i pracują niezależnie od siebie. Do zalet należy zaliczyć także ich trwałość, ponieważ charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia od modeli bonellowych. Oczywiście wiele zależy także od częstotliwości ich użytkowania i dbania o materace. Ponadto materace kieszeniowe świetnie tłumią odgłosy pracujących sprężyn, co niewątpliwie przekłada się na komfort snu.