Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Wycieczka do Paryża
Lifestyle Zakupy

Wycieczka do Paryża – tylko dla zakochanych?

Paryż to niewątpliwie jedno z najbardziej romantycznych miast. Cała Francja tak się kojarzy, nic dziwnego. Francuski to w końcu język miłości! Wycieczka do Paryża to nie pomysł jedynie dla zakochanych. Stolica ta kryje na w sobie wiele ciekawych atrakcji i miejsc, w których każdy poczuje magię miejsca. A może i odnajdzie miłość? Kto wie! Oto co warto zobaczyć w Paryżu i jak najlepiej zaplanować tam wyjazd.

Wycieczka do Paryża

Wycieczka do Paryża – jak zaoszczędzić pieniądze?

Nie jest tajemnicą, że stolica Francji nie należy do najtańszych miejsc. Noclegi, wyżywienie, przelot… Coraz mniej pieniędzy zostaje na samo zwiedzanie. Jednak istnieją różne sposoby, aby zaoszczędzić na różnych elementach wycieczki do Paryża tak, aby jak najwięcej zobaczyć. Przede wszystkim sam przelot.
Lot do Paryża to koszt około kilkuset złotych w jedną stronę. Jednak istnieją różne wyszukiwarki lotów, które potrafią znaleźć najtańsze możliwe połączenie w różnych terminach. Warto więc zacząć planowanie podróży właśnie od znalezienia lotu. Nocleg jest zdecydowanie łatwiej znaleźć. Często lot będzie odbywał się z przesiadkami, ale możemy tak zaoszczędzić nawet ponad 100 złotych.

Nocleg w hotelu, a może prywatnie?

Hotel to zawsze droższa opcja, chyba, że znajdziemy taki o niższej klasie lub motel. Jednak za te same pieniądze możemy wynająć naprawdę przytulne prywatne mieszkanie. Jak je znaleźć? Oczywiście w Internecie. Mamy kilka portali, gdzie prywatne osoby mogą wystawić swoje własne mieszkania, apartamenty i pokoje. Ich ceny są naprawdę różne, ale każdy znajdzie coś odpowiadającego jego budżetowi.
Warto zwracać uwagę na lokalizację danego miejsca. Jeśli chcemy bez problemu poruszać się po mieście, musimy w pobliżu mieć stację metra. To najlepszy transport i najbardziej opłacalny. Inaczej sprawa wygląda, jeśli znajdziemy apartament w centrum. Jest to możliwe, i to w przystępnych cenach!

Wycieczka do Paryża – co warto zobaczyć będąc tu?

Nikomu nie trzeba przedstawiać wieży Eiffla. To obowiązkowy punkt wycieczki do Paryża. Nie tyle warto wyjechać na wieżę, co spędzić czas pod nią oraz udać się na taras, gdzie rozpościera się idealny widok wprost na nią. Kolejnym punktem obowiązkowym jest Katedra Notre Dame. Szczególnie w obliczu ostatnich wydarzeń warto zobaczyć miejsce, które mogło na zawsze zniknąć. Dla miłośników sztuki czeka muzeum Luwr. Każdy znajdzie w nim coś, co go zachwyci. Kolejnymi punktami są Pola Elizejskie, Ogrody Tuileries oraz Łuk Triumfalny. Warto wcześniej zaplanować kolejność wszystkich atrakcji. Będziemy mogli wtedy zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy na przejazdy. Na mapie miasta zaznaczmy wszystko, co chcemy zobaczyć. Następnie dopasujmy to do trasy metra.

Francuska kuchnia

Oczywiście wizyta w Paryżu to poznanie całej kultury. Nie obejdzie się bez lokalny specjałów w wielu polecanych restauracjach i kawiarniach. Francuska kuchnia zachwyci kubki smakowe nawet najbardziej wybrednych smakoszy, Sprawdźcie w Internecie, które lokale są najbardziej polecane i tam właśnie się udajcie. Wiele perełek czeka na wasze przybycie! Zakochaj się w Paryżu – zarezerwuj bilety już dziś!