Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Lifestyle

Jak myć skórę dziecka?

Skóra twojej pociechy jest bardzo delikatna i wrażliwa – na pewno zdajesz sobie z tego sprawę. Skoro sam się nią zajmujesz, pewnie też zainteresowałeś się już tematem pielęgnacji dziecięcego ciała i wiesz, jak wybierać kosmetyki dla dzieci, by świetnie się one sprawdzały. Szukając ich w sklepach, aptekach bądź drogeriach, automatycznie zawsze sięgać też po jakiś naturalny płyn do kąpieli. A co potem? Czy zwracasz uwagę na to, w jaki sposób aplikujesz go później na skórę malca? Wbrew pozorom technika kąpania malca też ma olbrzymie znaczenie. Od niej również będzie zależeć to, czy właściwie zatroszczysz się o skórę swojego dziecka.

Podstawowe pytanie – myjka czy gąbka?

Który z tych dwóch akcesoriów lepiej nada się do mycia dziecięcej skóry? Wbrew pozorom – ani pierwszy, ani drugi. Tak naprawdę nie potrzebujesz żadnego z tych artykułów, by porządnie i zarazem dość delikatnie wymyć ciało maluszka. Wystarczą ci do tego bowiem twoje własne dłonie. To właśnie one są absolutnie najlepsze dla ciała każdego dziecka. Dotyk rodzica sprawia dziecku przyjemność i zapewnia mu pełne poczucie bezpieczeństwa. Myjąc malucha swoimi dłońmi, pry okazji wykonujesz też delikatny masaż skóry, który poprawia jej ukrwienie i sprawia, że składniki odżywcze występujące w kosmetykach lepiej przez nią przenikają. Zobacz więcej na mamija.pl.

Jak myć skórę dziecka?

Bywa jednak i tak, że kosmetyki dla dzieci nie chcą odpowiednio się pienić, jeżeli próbujesz je rozrobić rękami. Wtedy oczywiście możesz użyć jakiegoś przyrządu, dzięki któremu łatwiej będzie ci nałożyć żel na ciało malca. Ze względów higienicznych powinieneś sięgnąć wtedy po myjkę. Gąbek na ogół nie wolno bowiem prać, przez co bardzo szybko dochodzi na ich powierzchni do nagromadzenia się bakterii, brudu i innych zanieczyszczeń. Koniecznie pamiętaj jednak o tym, że jeśli chcesz używać do kąpieli myjki, musisz jak najczęściej ją prać i wyparzać w wysokiej temperaturze. Staraj się też w miarę regularnie ją wymieniać. Albo wróć do swoich dłoni, bo to jednak one są najbardziej higieniczne.

bizimummy.pl