Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

ile trwa katar
Porady

Ile trwa katar u niemowlaków?

Na pewno dbasz o swoje zdrowie, ale jeszcze bardziej skupiasz się na zdrowiu swoich dzieci. Mogłabyś wprost przychylić im nieba, byleby tylko upewnić się, że właściwie się one rozwijają i rosną. Dzieci też jednak miewają różne problemy ze zdrowiem. Nie jesteś w stanie wszystkiemu zapobiec, dlatego nie unikniesz sytuacji, w której twój maluch nabawi się kataru. A jak on wtedy będzie wyglądać? Ile trwa katar u niemowlaka i czy należy się nim martwić? No i przede wszystkim w jaki sposób można go leczyć – czy domowe metody okażą się w tym przypadku skuteczne?

ile trwa katar

Objawy kataru u niemowlaków

U osób najmłodszych, czyli właśnie niemowlaków, do kataru doprowadzają przeważnie różnego rodzaju infekcje wirusowe. Czasami katar może się też pojawić wskutek zetknięcia się z mocno zanieczyszczonym powietrzem. Objawem schorzenia jest na ogół rozdrażnienie i kiepskie samopoczucie maluszka. Bardzo możliwe, że noworodek nie będzie chciał również ssać twojej piersi i z wielkim trudem będziesz go karmić. Pamiętaj, aby kataru u maluszka absolutnie nie ignorować i nie bagatelizować. Im szybciej się nim zajmiecie, tym prędzej się z nim na pewno uporacie.

Ile trwa katar u niemowlaków? To oczywiście zależy, więc najlepiej byłoby mu zapobiegać. W tym celu dbaj przede wszystkim o to, by w pomieszczeniach, w których przebywa maluszek, nigdy nie było ani za ciepło, ani za zimno. Optymalna temperatura to mniej więcej dwadzieścia jeden stopni C. Pamiętaj też, aby regularnie wietrzyć pokoik maluszka, a nawet zainwestować w specjalny nawilżacz do powietrza.

chorujena.pl