Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

kosmetyki dla noworodka
Porady

Jak wybrać kosmetyki dla noworodka?

Bez kosmetyków życie żadnego człowieka nie byłoby możliwe, ponieważ musimy dbać o to, żeby nasze ciało się nie wysuszało, ładnie pachniało, czy było nawilżone. Tak samo jak ludzie dorośli potrzebują tego rodzaju produktów, również i dla małych dzieci dedykowane są różne rodzaje kosmetyków do kąpieli, albo nawilżających ciało.

kosmetyki dla noworodka

Skonsultuj się ze specjalistą

Firmy kosmetyczne, znane z wielu reklam telewizyjnych mają w swojej ofercie zarówno kosmetyki dla kobiet i mężczyzn, jak i kosmetyki dla noworodka. Wybór tych produktów jest bardzo duży, dlatego początkowo nie wiemy co wybrać i jak nasze dziecko będzie na to reagowało. O pomoc w wyborze można poprosić na przykład pediatrę, aby się upewnić, czy ten rodzaj kosmetyku będzie dla dziecka bezpieczny, nie będzie uczulał, albo podrażniał skóry malucha. Wszyscy bowiem chcemy, aby używanie kosmetyków kojarzyło nam się z przyjemnością, a nie z kłopotami. Tym bardziej, jeśli chodzi o dzieci. Każdy człowiek jednak ma inny typ skóry, a co za tym idzie, może różne tolerować taki, czy inny rodzaj kosmetyków. Dlatego zanim dokonamy ostatecznego wyboru i zakupu, dobrze jest to skonsultować z lekarzem albo farmaceutą. Kosmetyki dla małych dzieci przydają im się przecież już od pierwszych chwil życia, bo trzeba je wykąpać przeznaczonym do tego płynem, umyć główkę szamponem, później nawilżyć umyte ciałko kremem, a w razie potrzeby użyć kremu, który pomaga na kłopoty ze skórą, mogące się pojawić chociażby po zjedzeniu czegoś, czego dziecko być może nie toleruje. Jak widać, zaopatrzenie się w różne rodzaje kosmetyków jest ważne tego dla każdego człowieka, nawet tego najmniejszego.

Czy warto stosować dodatkowe kosmetyki dla maluszków?

Stosowanie kosmetyków dla niemowląt budzi pewne kontrowersje wśród rodziców. Niektórzy uważają, że delikatna skóra niemowląt nie wymaga dodatkowych substancji chemicznych, a jedynie czystej wody. Jednak istnieją również produkty specjalnie stworzone z myślą o pielęgnacji skóry maluszków, o składzie dostosowanym do ich wrażliwości. Warto wybierać delikatne mydełka, szampony i kremy, które nie zawierają sztucznych barwników, substancji zapachowych czy parabenów. Unikajmy także kosmetyków, które mogą powodować alergie lub podrażnienia. W ostatecznym rozrachunku, kluczowe jest dostosowanie pielęgnacji do indywidualnych potrzeb i reakcji skóry danego niemowlęcia. W przypadku wątpliwości zawsze warto skonsultować się z pediatrą, aby wybrać produkty najbardziej odpowiednie dla malucha.