Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Dom Zakupy

Praktyczna, ale i piękna, czyli idealna zastawa stołowa

Uroczysta kolacja nie obędzie się bez odpowiedniej zastawy. Każda Pani domu ma taką na specjalne okazje. Jednak zastawa stołowa służy nam również na co dzień i wcale nie trzeba na nią wydawać fortuny. Wiele sklepów oferuje naprawdę piękne naczynia i sztućce, które posłużą nam przez wiele lat. Idealna zastawa stołowa jest w zasięgu Twojej ręki!

Z czego powinna być idealna zastawa stołowa?

Przede wszystkim kupując idealną zastawę stołową musimy zdecydować się na tworzywo, z którego będzie zrobiona. Najpopularniejsza i używana od wielu lat jest porcelana. Piękna, tradycyjna i wytworna. Sprawdzi się na specjalne okazje. Jej minusem jest jednak delikatność. Trzeba być bardzo ostrożnym. Bardzo łatwo można ją potłuc.
Kolejnym materiałem jest kamionka. Nie jest obecnie bardzo popularna w domach, jednak cechuje się dużą odpornością. Wytrzymałość łączy się z wagą, co nie jest zaletą. Duży ciężar i masywność może jednak pasować do niektórych wnętrz. Coraz częściej możemy zauważyć zastawę stołową z kamionki w restauracjach. Z pewnością zwrócimy uwagę na jej nietuzinkowy wygląd i modny design. Być może to idealna zastawa stołowa właśnie dla Ciebie?
Popularny i uniwersalny jest materiał fajans. Ma bardzo wiele dostępnych opcji kolorystycznych i świetnie nada się do codziennego użytkowania. Łatwy w myciu, praktyczny i niezbyt drogi. Jednak z biegiem czasu może się rysować i szczerbić.

Idealne sztućce do naszej zastawy

Gdy wybierzemy już komplet talerzy i misek, możemy przejść do zakupu idealnych sztućców. Są równie ważne, co naczynia. Warto więc poświęcić im równie dużo uwagi. Jakie wybrać noże, widelce i łyżki?
Obecnie mamy naprawdę wiele dostępnych kształtów, kolorów, a nawet faktur sztućców. Bardzo modne są te w odcieniach miedzi i złota. Wyglądają ciekawie i szlachetnie. Szczególnie, jeśli postawimy na nieoczywisty kształt, na przykład o zaokrąglonych brzegach, bardzo strzeliste i długie.
Warto jednak zwrócić uwagę na praktyczną stronę produktu. Czy wygodnie trzyma się go w dłoni? Czy można go myć w zmywarce, czy nie rdzewieje? Kupując sztućce, jak i całą zastawę stołową wydajemy często sporą sumę pieniędzy. Dlatego postawmy na coś, co posłuży nam przez wiele lat i nic się z tym nie stanie. Nie wyrzucajmy pieniędzy w błoto!

Klasyczna kolorystyka, a może ciekawe deseń?

Często boimy się wyjść poza ramy i wybrać coś innego niż okrągłe, białe talerze. Dzisiejsze czasy cechuje ogromna różnorodność, dlatego ryzykujmy, kombinujmy! Kwadratowe, kolorowe, wzorzyste – spróbujmy wszystkiego! Z pewnością uda nam się stworzyć własny komplet, który wpisze się w hasło „idealna zastawa stołowa”. Bo dla nas taka właśnie będzie! Z zastawą jest trochę jak z ulubionym kubkiem. Każdy ma inny, a każdy jest na swój sposób wyjątkowy. Stworzony przez nas komplet również będzie ulubionym, jeśli wybierzemy każdy z jego elementów.
Nie musimy kupować gotowego kompletu dwunastu identycznych naczyń. Każdy talerz może być inny. Warto znaleźć punkt zaczepienia, na przykład różne kolory, ale ten sam wzór. Lub jeden kolor, a różne wzory! Wszystko zależy od naszej kreatywności. A efekt murowany!