Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Uroda

Czym wyróżniają się kosmetyki fryzjerskie?

Na rynku znaleźć można całą masę preparatów służących do pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Bez większego problemu dostać można szampony lub odżywki w różnych cenach, ze zróżnicowanym składem, o lepszej, bądź gorszej jakości. Są ludzie, którzy stosują środki zakupione w drogeriach, ale są również tacy, którzy w salonach nabywają profesjonalne kosmetyki fryzjerskie. Tylko co wyróżnia te drugie na tle tak wielu preparatów i czy warto pomyśleć nad ich zakupem?

Kosmetyki z drogerii czy z salonu fryzjerskiego?

Wiele osób dbających o swój wygląd, często ma dylemat czy preparaty z drogerii są odpowiednie do higieny i pielęgnacji włosów. Coraz głośniej mówi się o tym, aby używać profesjonalnych kosmetyków fryzjerskich. Nie dzieje się tak bez przyczyny, ponieważ znacząco różnią się one od tańszych zamienników.

Najistotniejsza różnica między preparatami z drogerii a profesjonalnymi kosmetykami fryzjerskimi to stężenie składników aktywnych. Przykładowo: w drogeryjnych szamponach zawartość substancji myjącej włosy jest niska, przez co musimy użyć większej ilości produktu. Będzie on gorzej pielęgnował i mył włosy. Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie wyprodukowane są z wysokiej jakości składników, przez co używamy niewielkiej ilości substancji, która daje niesamowity efekt.

Kosmetyki fryzjerskie – czy są dla każdego?

Trudno dostępne wyposażenie dla salonów fryzjerskich nie są przeznaczone dla każdego. Farby do włosów czy rozjaśniacze są trudne w użyciu, a niedoświadczeni klienci mogą sobie zrobić krzywdę podczas niewłaściwego korzystania z tych preparatów. Przez zwiększoną ilość substancji aktywnej rozjaśniacz używany przez fryzjerów, potrafi w bardzo krótkim czasie usunąć niemalże cały kolor z włosów. Niewłaściwie użyty może być przyczyną zniszczonych włosów, a w niektórych przypadkach potrafi je zupełnie przepalić. Z kolei źle użyta farba do włosów często daje zupełnie inny efekt niż ten, którego oczekujemy. Nawet fryzjerzy popełniają wpadki podczas używania kosmetyków fryzjerskich, więc osoba niedoświadczona w tym fachu nie powinna sama z nimi eksperymentować. Inaczej wygląda sprawa w przypadku odżywek i szamponów, które są znacznie prostsze w użyciu – i zdecydowanie o wiele bezpieczniejsze.

Profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są jakościowo dużo lepsze od tych dostępnych w drogerii. Chociaż ich cena jest wyższa, to wydajność sprawia, że płacimy za nie proporcjonalnie tyle samo. Jednak nie są to preparaty, z których powinien korzystać każdy. Wiele ludzi ma trudności podczas samodzielnego wykonywania zabiegów z ich użyciem, właśnie dlatego są tak trudno dostępne.