Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

mezoterapia witaminowa
Zdrowie

Mezoterapia witaminowa – dobry sposób na problemy z włosami

Cienkie, łamliwe, przerzedzone włosy bez połysku? Cierpisz z powodu tego problemu? Zwłaszcza dla kobiet problemy z włosami są szczególnie dotkliwe, bo przecież od wieków już piękne, gęste, lśniące i najlepiej długie włosy są ikoną kobiecości. Każda z nas o nich marzy, każda chciałaby je mieć, ale życie nie zawsze jest idealne i zgodne z naszymi pragnieniami. Co jeśli nasze włosy zdecydowanie odbiegają od ideału?

Czy jest na to jakaś rada?

W dzisiejszych czasach medycyna i kosmetologia proponuje wiele rozwiązań na problemy z włosami. Zaczynając na odpowiednich szamponach, odżywkach, wcierkach czy masażach skóry głowy, poprzez przeróżne suplementy, kończąc na zabiegach medycyny estetycznej jakimi są m.in: infuzja tlenowa, mezoterapia witaminowa czy osocze bogatopłytkowe na skórę głowy. Dowiedz się więcej o pielęgnacji włosów i skóry głowy na https://myhealthystyle.pl/.

Mezoterapia witaminowa – na czym polega?

Przyjrzyjmy się dzisiaj mezoterapii witaminowej. Co to jest i czy warto z niej skorzystać aby poprawić stan swoich włosów a przy tym swoje własne poczucie wartości i piękna?
Mezoterapia witaminowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który znacząco poprawia kondycję skóry głowy i włosów. Stosowana jest zarówno w profilaktyce jak i w leczeniu łysienia. Przeznaczona dla kobiet i dla mężczyzn. Zabieg wykonywany w klinikach medycyny estetycznej, bądź gabinetach trychologicznych polega na ostrzykiwaniu skóry głowy substancjami hamującymi wypadanie włosów i pobudzającymi wzrost. W zależności od indywidualnych potrzeb mogą to być m.in. substancje witaminowe, przeciwzapalne czy odżywcze – co pobudza, działa regenerująco, ogranicza wypadanie, wspomaga odrastanie, zdecydowanie zwiększa gęstość i grubość włosów. Zabieg wykonuje się bardzo cienką igłą w odległościach 1-1,5 cm przez co jest mało bolesny. Po zabiegu stosuje się masaż skóry głowy. Do uzyskania najlepszych i trwałych efektów konieczne jest przeprowadzenie od 4 do 8 zabiegów w odstępach ok. 14 dni.

Czy mezoterapia igłowa jest dla każdego?

Niestety, pomimo dużej skuteczności zabiegu, nie wszyscy mogą sobie na niego pozwolić. Istniejącymi przeciwwskazaniami są:
– choroby m.in.: nowotworowe, serca, anemia, astma
– ciąża i okres karmienia
– ostre i przewlekłe infekcje
– zaburzenia krzepliwości krwi.

Jeśli jednak nie ma tych przeciwwskazań mezoterapia igłowa jest zabiegiem zdecydowanie wartym przemyślenia. Warto dodatkowo pamiętać, że za stan naszych włosów odpowiada też dieta, tryb życia oraz stan zdrowia.

artdermaclinic.pl