Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Makijaż na każdy dzień
Uroda

Makijaż na każdy dzień – jak się malować?

Codzienny makijaż pozwala podkreślić naszą urodę, a także ukryć drobne mankamenty. Każdy może korzystać z tych zalet! Jednak nie zawsze wiemy, jakie kosmetyki do makijażu używać. Można przesadzić z ich ilością, dobrać zły kolor lub wręcz się oszpecić źle wykonanym make-upem. Jednak wystarczy naprawdę podstawowa wiedza, aby móc wykonać piękny, lekki, codzienny makijaż. Dziś podpowiemy, jakie kosmetyki będą do tego najlepsze! Wystarczy naprawdę niewiele, a efekty będą świetne.

Jakimi kosmetykami malować się na co dzień?

Codzienny makijaż powinien być lekki i podkreślający urodę. Jeśli masz problematyczną cerę, to możesz zdecydować się na podkład. Jednak dla osób, których skóra nie sprawia dużych problemów, polecamy krem BB. To zdecydowanie lżejsza formuła, która ładnie wyrównuje koloryt skóry, a jednocześnie ją nawilża. To takie połączenie kremu i podkładu. Jeśli jakiegoś dnia na twarzy pojawią się wypryski lub przebarwienia, możesz zakryć je korektorem – punktowo. Warto mieć jeszcze puder, bronzer, róż, rozświetlacz oraz tusz do rzęs, a także produkt do brwi. Na co dzień najlepiej sprawdzi się kredka bądź cień, bo są delikatne!

Jak wykonać codzienny makijaż?

Jeśli masz już nałożony podkład lub krem bb, a także zakryte niedoskonałości, to możesz podkreślić brwi. Warto też nałożyć korektor o jasnym odcieniu pod oczy, aby rozświetlić tę okolicę. Da to promienny, świeży efekt. Ten sposób przyda się szczególnie po nieprzespanej nocy lub przy porannym wstawaniu! Kolejna rzecz do przypudrowanie twarzy. Jeśli nie masz skłonności do świecenia się, to możesz przypudrować samą strefę T lub w ogóle nie używać pudru. Teraz podkreśl policzki różem, szczyty kości policzkowych rozświetlaczem, a pod nie nałóż bronzer. Nie przesadzaj z ilością tych kosmetyków! Na koniec podkreśl oczy malując rzęsy tuszem. Usta możesz posmarować balsamem lub błyszczykiem. Na większe wyjścia w dzień sprawdzi się szminka o różowym, naturalnym odcieniu lub nude.

Piękny makijaż każdego dnia!

Codzienny makijaż to nie tylko forma poprawienia urody. Wiele kobiet traktuje to jako motywację do działania! Gdy się pomalujemy, ułożymy włosy, ładnie ubierzemy, to od razu nabieramy pewności siebie i siły do działania. Naprawdę warto wypróbować ten sposób, gdy przychodzi dzień, kiedy nic nam się nie chce. Codzienny makijaż zajmuje naprawdę chwilę, gdy już mamy trochę wprawy. Te kilka minut warto poświęcić, aby po prostu czuć się dobrze! Więcej kosmetycznych inspiracji znajdziesz na: http://leafy.pl.