Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

siwe odrosty na ciemnych włosach
Lifestyle Uroda

Jak ukryć siwe odrosty na ciemnych włosach?

Pierwsze siwe włosy bywają szokujące. Jak to, czy ja się starzeje? Wiele osób zadaje sobie to pytanie z myślą o kończącej się młodości. Jednak siwe włosy wcale nie muszą być przejawem starości! Masz tyle lat, na ile się czujesz. Dlatego też dużo ludzi decyduje się na farbowanie włosów. Jednak jak ukryć siwe odrosty na ciemnych włosach? Zdradzimy najlepsze i najszybsze sposoby na ten problem.

Jak często nakładać farbę na włosy?

Często chodząc do fryzjera na zabieg farbowania włosów zastanawiamy się, jak długo efekt będzie zadowalający? Klasycznie i najbardziej optymalnie wizytę należy powtórzyć po upływie dwóch tygodni. Nie dopuścimy wtedy do odrostu, a kolor nie wyblaknie i cały czas będzie lśniący. Jednak nie każdy ma tyle czasu i pieniędzy na powtarzanie dość kosztownego zabiegu farbowania włosów.
To samo tyczy się zabiegów samodzielnych, wykonywanych w domu. Jednak nie trzeba koniecznie powtarzać całej czynności farbowania włosów. Wystarczy kilka metod, które ukryją siwe odrosty, a Ty nie będziesz musiała się o nie martwić.

siwe odrosty na ciemnych włosach

Jak ukryć siwe odrosty na ciemnych włosach? Praktyczne sposoby

Walkę z siwymi odrostami warto zacząć od odpowiednich produktów do samej pielęgnacji farbowanych włosów. Często zdarza się, że szczególnie jasne kolory zmieniają swój odcień – mogą żółknąć. Zimne, szare odcienie blondu lubią również zzielenieć. Z kolei kobiety posiadające ciemne, brązowe włosy mogą doświadczyć wypłukiwania się pigmentu ze struktury. Na oba problemy pomocny może okazać się odpowiednio dobrany szampon. Dla jasnowłosych kobiet zaleca się stosować produkty z wyciągiem z rumianku. Brunetki i szatynki powinny zaopatrzyć się w coś z henną, która wyrówna koloryt i zachowa mocny odcień włosów.


Warto używać również produktów skierowanych stricte do włosów farbowanych. Przedłużają one trwałość i jakość koloryzacji, co przyczyni się do dłuższego ich zachowania. Odrosty nie będą aż tak widoczne, a siwe pasma dłużej pozostaną niezauważalne. Jeśli nie chcemy za często farbować włosów, gdyż ich kondycja stanowczo się pogorszyła, możemy ukryć siwiznę przez odpowiednia fryzurę. Różnego rodzaju koki, kucyki oraz uniesione u nasady włosy skutecznie zasłonią odrost. A wszystko to w kilka minut, bez używania żadnych preparatów.
Ciekawym sposobem są dostępne w drogeriach specjalne spraye koloryzujące, które stosuje się właśnie na odrost. Nie wymaga to farbowania całej długości włosów, a efekt jest jednorazowy. Można go powtarzać, kiedy się chce. Nie nadwyrężamy włosów, a odrostu nie ma!

siwe odrosty na ciemnych włosach

Siwe odrosty to nie koniec świata!

Każdy boi się starości i chce zachować młody wygląd na jak najdłużej. Jednak nie jest to możliwe, czas robi swoje i nie da się go zatrzymać. Jedyne, co możemy zrobić, to cieszyć się życiem! Zamiast zastanawiać się, jak ukryć siwe odrosty, zastanówmy się, jak spędzić najlepiej czas! Nie warto martwić się takimi błahymi sprawami, szczególnie, że rozwiązań jest mnóstwo! A więc do dzieła. Siwe włosy to nie koniec świata.