Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Lifestyle Uroda

Makijaż permanentny brwi – rodzaje

Makijaż permanentny brwi może brzmieć nieprzyjemnie. Bo przecież, jak pomalować sobie brwi na stałe? To nienaturalne! Na co dzień na pewno się nie sprawdzi… To błąd! Często makijaż permanentny stosują osoby, które nie mają naturalnych brwi, maja bardzo jasne włoski lub przerzedzone. To świetne rozwiązanie, aby poczuć się pewnie i wyglądać – naturalnie! Oto dostępne metody makijażu permanentnego brwi.

Metoda „włosa” – czyli makijaż wykonany urządzeniem z igłą

Jeśli wykonujemy makijaż permanentny, to zależy nam na naturalnym efekcie. Nie chcemy wyglądać sztucznie, jak z wiecznie wymalowanymi mocno brwiami. Najbardziej naturalny efekt zapewni nam metoda włosków wykonywanych specjalnym urządzeniem. Za pomocą specjalnej igły na naskórku wykonywane są pojedyncze linie, które imitują naturalne brwi. Zabieg trwa dosyć długo, ale jest warty poświęcenia tego czasu. Efekt utrzymuje się naprawdę długo. Przez zaczepianie tuszu w naskórku ponowny zabieg trzeba wykonać po upływie dwóch lat. To naprawdę świetna metoda!

Metoda pudrowa – bez ingerencji w naskórek

Jeśli nie chcemy mieć takiego efektu, możemy skorzystać z metody pudrowej. Również polega na wprowadzaniu tuszu pod skórę, jednak równomiernie. Nie w postaci pojedynczych włosków. Jest to metoda przeznaczona dla osób, które praktycznie nie mają własnych brwi. Wypełnienie jest jednolite i o mocnym kolorze. Taka metoda pozwala na nadanie kształtu i zarysowanie łuku. Tak naprawdę możemy stworzyć brwi od podstaw.
Ta metoda dzieli się na jeszcze dwa rodzaje. Możemy wykonać jednolity kolor brwi lub cieniowanie. Pierwsza metoda najlepiej sprawdzi się u osób z gęstymi, jasnymi włosami, które chcą je jedynie uwydatnić. Cieniowanie jest bardziej skomplikowane i wymaga więcej czasu, jak i wprawy. Efekty jest bardziej spektakularny i dokładny. Idealny dla osób z bardzo znikomymi brwiami.
Sam zabieg zaczyna się od zarysowania kredką do makijażu nowego kształtu brwi. Następnie dobiera się odpowiedni odcień tuszu. Jeśli stosujemy metodę cieniowania, to wybieranych jest kilka kolorów. Następnie przechodzi się do wypełniania szablonu. Efekt początkowy jest mocno przesadzony i karykaturalny, jednak tak musi być. Po złuszczeniu naskórka ton spada o połowę. Dopiero wtedy staje się naturalny. W innym wypadku po kilku tygodniach nie pozostało by żadnego koloru.

Metoda łączona – dwa w jednym, czyli idealne połączenie

Metoda łączona to wykonanie zarówno makijażu włosków jak i pudru. Tutaj też mamy dwie wersję. Pierwsza to włoski z delikatnym pudrowaniem. Druga to również wykonanie włosków, ale z mocnym wypełnieniem. W zależności od stanu brwi i pożądanego efektu metody można dowolnie mieszać.
Makijaż permanentny nie kończy się na wizycie w salonie u kosmetyczki. Po wykonaniu zabiegu należy rozpocząć odpowiednią pielęgnację skóry brwi, aby nie narazić jej na wysychanie i powstawanie drobnych ran. Zabieg to ingerencja w naskórek, dlatego musi się on zagoić. Odpowiednia pielęgnacja zapewni długotrwały, piękny efekt!