Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Dom

Nowoczesna forma ogrzewania pomieszczeń

Nagrzewnice nagrzewają pomieszczenia. Praca tych urządzeń polega na tym, że przepływ powietrza zostaje wymuszony przez wymiennik ciepła a odpowiednio wbudowany wentylator powoduje, że dane powietrze ogrzewa równomiernie całe pomieszczenie.

Jakie są nagrzewnice?

Nagrzwnice powietrza to dzisiaj bardzo dobra alternatywa ogrzewania pomieszczeń. Doskonal sprawdzają się w nowo budowanych obiektach jak już zamieszkanych. Nagrzewnic używa się w budownictwie i przemyśle, ogrzewa się nimi hale produkcyjne i usługowe.
Doskonale sprawdzają się w dużych pomieszczeniach jak i w małych. Nagrzewnice dzieli się ze względu na ich źródło zasilania. Dzisiaj zastosowanie nagrzewnic jest powszechne i zawsze można dobrać odpowiedni rodzaj tych urządzeń.

Rodzaje nagrzewnic

Wyróżniamy następujące typy nagrzewnic:

  • elektryczne, zasilane prądem,
  • gazowe, zasilane gazem,
  • olejowe, zasilane olejami płynnymi,
  • wodne,
  • na pellet.

Każdy typ nagrzewnicy posiada swoje wady i zalety, jednak wszystkie rodzaje doskonale dają sobie radę z ogrzewaniem pomieszczenia.

Nagrzewnica elektryczna

Tego rodzaju nagrzewnice nie emitują spalin, nie dają wilgoci i nie pozostawiają żadnego zapachu. Są bardzo łatwe w obsłudze, ich praca jest cicha i można regulować ich moc pracy. Wadą takiej nagrzewnicy jest zbyt duży pobór prądu, przez co jej eksploatacja generuje bardzo duże koszty.

Nagrzewnica gazowa

Te nagrzewnice są tanie w eksploatacji, łatwe w obsłudze oraz można regulować ich moc. Wadą tych nagrzewnic jest fakt, że wytwarzają spaliny i wilgoć. Używając tych nagrzewnic należy pamiętać o wentylacji pomieszczeń oraz o tym aby w momencie gdy pracują w pomieszczeniu, nie przebywali, w tym samym czasie, ludzie i zwierzęta.

Nagrzewnica olejowa

Nagrzewnice zasilane olejami płynnymi pracują cicho, mają sporą wydajność i są super oszczędne. Jest to przykład nagrzewnicy doskonale nadający się do pomieszczeń mieszkalnych lub użytkowych.

Dobór odpowiedniej nagrzewnicy

Decydując się na ogrzewanie pomieszczenia nagrzewnicą należy najpierw zastanowić się jaką powierzchnię chcemy nagrzać, jak długo będzie pracowała nagrzewnica oraz jaka potrzebna jest nam moc takiej nagrzewnicy. Oczywiście nikt nie chce zbankrutować grzejąc swoje pomieszczenia nagrzewnicą. Dlatego tak bardzo ważny jest dobór odpowiedniej nagrzewnicy. Należy więc wcześniej, przed zakupem zapoznać się dokładnie i szczegółowo z wszelkimi parametrami nagrzewnicy, którą chcemy zakupić. Jeżeli wybierzemy odpowiedni rodzaj będziemy bardzo zadowoleni z tej opcji ogrzewania pomieszczeń.

Więcej o nagrzewnicach dowiesz się na: https://www.drial.pl/uslugi/wynajem-nagrzewnic