Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Meble ogrodowe na balkon
Dom Zakupy

Meble ogrodowe na balkon i taras – jak urządzić?

Brak ogródka nie jest wcale przeszkodą w spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Dobrym zastępstwem jest balkon lub taras. Odpowiednio zaaranżowany stanie się idealną przestrzenią do przebywania w trakcie ciepłych, słonecznych dni lata. Jednak najpierw trzeba znaleźć idealne meble ogrodowe na balkon i taras, bo stanowią główny element wystroju. Do tego dodatki i nie pozostaje nic innego, jak tylko zaprosić domowników do wspólnego spędzenia czasu!

Meble ogrodowe na balkon

Od czego zacząć meblowanie balkonu i tarasu?

Każdy balkon, czy taras, ma swoje wymiary i kształt. To od tego powinniśmy zacząć przygodę z aranżacją tego miejsca. Trzeba wymierzyć całość i zaplanować, co możemy tutaj zmieścić. Czasem nie możemy pozwolić sobie na wszystko, co byśmy chcieli. Ale nawet najmniejszy balkon można zamienić w przyjazną przestrzeń do relaksu.
Oczywiście posiadacze tarasów mogą dać się ponieść wodzy fantazji. Duży metraż pozwala na przygotowanie nawet kilku stref. Możemy mieć miejsce na grilla, leżaki, stół z krzesłami, a nawet miejsce do zabawy dla dzieci. Nie zapominajmy także o zieleni, to nieodłączny element każdego balkonu i tarasu!

Jakie meble ogrodowe na balkon i taras wybrać?

Jeśli mamy już w głowie pewien plan, to możemy udać się na zakupy. W praktycznie każdym markecie budowlanym jak i centrum meblarskim znajdziemy wiele zestawów i pojedynczych mebli do wystroju ogrodów, a także balkonów i tarasów. Możemy wybrać więc gotowy komplet lub sami dobrać odpowiednie elementy wystroju. Meble na balkon i taras maja różne wymiary i kształty. Nie musimy się martwić, że na naszą nawet najmniejszą przestrzeń nic się nie zmieści.
Jeśli posiadamy taras, warto wybrać zestaw mebli ogrodowych. Kanapa, fotele i stolik świetnie sprawdzą się do przyjmowania gości, jak i do codziennego relaksu. Mamy wiele dostępnych ocji kolorystycznych i materiałów. Warto wybrać taki, który nie wymaga zbyt dużo pielęgnacji i nie ulegnie zniszczeniu przy różnych warunkach pogodowych. Na balkon możemy wybrać pojedyncze krzesła i mały stolik. Nie zagraci on małej przestrzeni, a będziemy mieć miejsce na kubek herbaty, czy filiżankę kawy.
Zawsze możemy wybrać również leżaki. Wiele sklepów oferuje je w cudownych wzorach obić i kolorach. Świetnie się sprawdzą do opalania w słoneczne dni, ale także na wiosnę, aby położyć się i cieszyć pogodą.

Meble ogrodowe na balkon

Idealne uzupełnienie dodatkami i kwiatami

Nie ma balkonu i tarasu bez zieleni. Mają zastąpić nam ogród, a więc musi być zielono. Najbardziej popularnymi roślinami są te, które zawiesza się na balustradzie. Nie zajmują wtedy przestrzeni, a wyglądają pięknie z zewnątrz, jak i od strony balkonu. Cieszą wzrok i dają przyjemną atmosferę. Jeśli mamy miejsce, możemy postawić płot, na którym będą wspinać się róże lub inne pnące kwiaty. Efekt będzie przepiękny. Jednocześnie możemy zachować intymność odgradzając się od sąsiadującego balkonu w bloku!
Balkony i tarasy są naprawdę świetną alternatywą dla ogrodów, a jeśli dobrze je zaaranżujemy, mogą być nawet lepsze! Warto więc zadbać o te kilka metrów kwadratowych i stworzyć cudowne miejsce do relaksu.