Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Właściwości Gotu Kola
Dieta Zdrowie

Właściwości Gotu Kola – co potrafi wyleczyć ta roślina?

Nie będzie to zadziwiające, jeśli nigdy nie słyszałeś o Gotu Kola. Czy tak właśnie jest? Nie przejmuj się, przybliżymy Ci ten temat. Naprawdę warto poznać Gotu Kola ze względu na jej dobroczynne, lecznicze działania. I to na szerokim polu! Jeśli więc jesteś ciekawy, co potrafi zdziałać jedna roślina i jakie ma Gotu Kola właściwości to czytaj dalej. Będzie w szoku!

Właściwości Gotu Kola

Czym jest Gotu Kola?

Gotu Kola inaczej nazywana jest wąkrotą azjatycką. To roślina z krajów tropikalnych, którą określa się mianem adaptogenu. To bardzo ważne w kwestii dobroczynności wąkroty azjatyckiej, ale o tym później. Najbardziej popularne zioło jest w krajach azjatyckich, jednak coraz większą popularność zyskuje na całym świecie. Nic dziwnego, ma bardzo wiele zastosowań.
Co oznacza, że roślina jest adaptogenem? Ma ona duże możliwości przyzwyczajania organizmu i przygotowywania go na czynniki stresogenne. Mogą być one płynące z zewnątrz lub działające od środka. Na taki rodzaj stresu organizm człowieka narażony jest podczas choroby. Dlatego więc Gotu Kola wpływa na wiele różnych problemów zdrowotnych i ma bardzo szerokie zastosowanie w medycynie.

Jakie ma właściwości Gotu Kola, czyli wąkrota azjatycka?

Przede wszystkim roślina wpływa na funkcje poznawcze u człowieka, a także na układ krwionośny i nerwowy. A to tylko początek! Gotu Kola jest przyjmowana przez dzieci i dorosłych z problemami rozwojowymi, na przykład przy opóźnieniu, zanikach pamięci i słabej koncentracji. Badania pokazały nawet wpływ Gotu Kola na takie choroby jak demencja i Alzheimer.
Gotu Kola ma swoje zasługi także w leczeniu depresji. Można ją uznać za bardzo mocny antydepresant. Wykazuje także działania przeciwlękowe i uspokajające. Roślina wpływa także na to, c na zewnątrz. Przyspiesza gojenie ran i blizn, a także redukuje rozstępy. Regularne stosowanie poprawia także kondycję skóry.
Jeśli chodzi o wpływ na inne choroby, to Gotu Kola może pochwalić się działaniem wzmacniającym. Między innymi na naczynia krwionośne oraz układ nerwowy. Jej stosowanie wykazało w badaniach przeciwdziałanie chorobom serca i naczyniowym powikłaniom. Ponadto wąkrotę azjatycką można stosować jako lek przeciwzapalny, przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Reguluje niesystematyczne miesiączki i hamuje biegunki.

Złoty lek na wiele dolegliwości

Jak widać warto poznać bliżej wąkrotę azjatycką. To magiczne zioło może zdziałać prawdziwe cuda. Wiele osób cierpiących na różne choroby znajdzie wybawienie w stosowaniu leków opracowanych na Gotu Koli. Jeśli więc nie korzystaliśmy nigdy z żadnych substancji związanych z tą rośliną, to zapytajmy swojego lekarza o dodatkową kurację. Może dużo zmienić w dotychczasowym leczeniu.
Suplementy diety oparte na wąkrocie azjatyckiej mogą być stosowane profilaktycznie. Zdrowi ludzie również zauważą świetny wpływ rośliny na ich samopoczucie, podniesienie odporności oraz poprawę kondycji skóry. Gotu Koli może być stosowane miejscowo na rany i blizny. Wiele postaci, to samo zioło. Niesamowite i warte spróbowania!