Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Jak wybierać obrączki ślubne?
Zakupy

Jak wybierać obrączki ślubne?

Podczas planowania ślubu podjąć trzeba będzie naprawdę wiele rozmaitych decyzji. Przede wszystkim określić trzeba datę i miejsce ślubu, a także to czy będzie to ślub kościelny, czy też tylko cywilny. Ważną sprawą jest określenie charakteru ślubu, stylu wesela czy też innych szczegółów, takich jak wybranie odpowiedniego rodzaju sukni ślubnej lub garnituru. Zmagając się z tymi wszystkimi sprawami, nie można jednak zapominać o tej najważniejszej, czyli o wybraniu odpowiednich obrączek ślubnych. Warto więc odpowiednio wcześnie zastanowić się nad tym, czym się one powinny charakteryzować. Jakie są więc najważniejsze cechy takich obrączek?

Jaki kolor złota wybrać?

Od czego powinno się zacząć, jeśli chce się mieć dobrze dobrane obrączki ślubne? Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych spraw jest wybranie odpowiedniego koloru złota. Co więc jest do wyboru na rynku i na co warto się zdecydować? Najbardziej tradycyjnym rozwiązaniem są oczywiście te obrączki, które zrobione będą z klasycznego żółtego złota. Cechują się one łatwym wyglądem, a i czas oczekiwania na taki model będzie stosunkowo krótki. Jeśli więc ktoś zaśpi i zbyt późno zacznie zamawiać obrączki na ślub, wybranie takiego koloru pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Rzecz jasna nie jest to jedyna możliwość, ponieważ oprócz tego można zamówić obrączki w kolorze białym, różowym czy też nawet czerwonym lub mieszane. Możliwości w tym zakresie jest naprawdę bardzo wiele.

Jaka próba złota?

Kolejną bardzo ważną sprawą związaną z wybieraniem obrączki ślubnych, jest określenie tego, jaka ma być próba złota, z której zostaną one wykonane. Czyste złoto jest metalem wyjątkowo miękkim, więc wykonanie z niego obrączki właściwie nie wchodzi w grę. Konieczne jest zastosowanie dodatkowych stopów metali, które zwiększać będą wytrzymałość obrączek. Jaki jest zdecydowanie najczęściej oferowany u jubilerów model? W zdecydowanej większości nabyć można obrączki zrobione ze złota o próbie 585, co oznacza, że w ich składzie 58% to czyste złoto. Dlaczego warto wybrać taki model? Jest on bardzo ładny i estetyczny, a jednocześnie będzie odporny na zarysowania, zmiany kształtu czy też przetarcia. Co więcej, taka obrączka przez wiele długich lat nie będzie zmieniał swojego koloru, co często ma miejsce w gorszej jakości modelach.

Rozmiar obrączki

Bardzo ważną sprawą związaną z wyborem odpowiedniego rodzaj obrączki, jest poprawne określenie jej rozmiaru. Jest to kluczowa kwestia, aby nie dochodziło do zsuwania się jej z palca lub też, aby w ogóle możliwe było jej założenie. Jak można najlepiej określić rozmiar? Możliwe jest rzecz jasna dokonywanie pomiarów i samodzielne sprawdzanie tego parametru, lecz jest w tym wypadku bardzo łatwo o pomyłkę. Żeby jej uniknąć, najlepiej udać się po prostu razem z przyszłą małżonką do jubilera i tam specjalista dokona pomiaru.

Dodatkowe wykończenie

Na sam koniec warto jeszcze pamiętać o tym, że na obrączkach znaleźć się może dodatkowe, niestandardowe wykończenie, na które decyduje się wiele par. Mowa tu jest więc np. o grawerze imion czy też wyznania miłości lub też o umieszczeniu na obrączce diamentów, podobnie jak ma to miejsce w przypadku pierścionków zaręczynowych.