Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Do czego przyda się wałek gimnastyczny
Zakupy

Do czego przyda się wałek gimnastyczny?

Aktywność fizyczna jest oczywiście jak najbardziej wskazana, bo dzięki niej można usprawnić krążenie, wzmocnić mięśnie, pobudzić limfę. Wysiłek fizyczny służy pozbywaniu się zbędnych kilogramów, wysmukleniu sylwetki, dotlenianiu organizmu. Nie można zapomnieć o rozgrzewce przed treningiem i ćwiczeniach rozciągających po jego zakończeniu. 

Pospinane mięśnie stają się źródłem dolegliwości bólowych. Z pomocą przychodzi wałek gimnastyczny. Służy on do masowania, umożliwia zniwelowanie napięcia w różnych częściach ciała. Przyśpiesza regenerację. Warto mieć taki prosty przyrząd, za pomocą którego można samodzielnie się rozmasować na wiele sposobów.

Dlaczego warto używać wałka gimnastycznego?

Nie każdy ma możliwość skorzystania z usług fizjoterapeuty po treningu. Czasem nie można nawet liczyć na masaż ze strony bliskiej osoby. Nie trzeba się jednak tym przejmować. Wystarczy zainwestować w wałek gimnastyczny, dzięki któremu możliwe stanie się samodzielne rozmasowywanie poszczególnych partii ciała. Będzie to świetna opcja podczas ćwiczeń gimnastycznych, rehabilitacyjnych i relaksujących, Wałek jest lekki, niewielkich rozmiarów, więc nie zajmuje wiele miejsca. Warto regularnie go używać, bo wiąże się to z wieloma korzyściami dla organizmu. Służy on do rozluźniania napiętych mięśni. Można poczuć wyraźną ulgę, co przekłada się także na poprawienie samopoczucia. Przeprowadzenie automasażu nie jest niczym skomplikowanym. 

Kawałek kładzie się na ziemię, po czym przejeżdża po nim wybranymi częściami ciała. Można masować w ten sposób plecy, łydki, uda pośladki, nawet stopy. Służy to rozbijaniu zgrubień i wzmocnieniu mięśni. Jeśli komuś zależy na przyspieszeniu regeneracji, to warto regularnie sięgać po wałek gimnastyczny. Za jego pomocą możliwe staje się zredukowanie dolegliwości bólowych. Zniknie dyskomfort, usprawnia się przepływ krwi. Komórki zostają dotlenione i lepiej odżywione. Warto też wiedzieć, że za pomocą wałka do masażu można poprawić wygląd skóry. Rolowanie ma korzystny wpływ na ruchomość stawów. Wałek gimnastyczny redukuje zakwasy. Jak widać zalet jest multum, dlatego czas najwyższy rozejrzeć się za swoim idealnym przyrządem gimnastycznym.

Jak wybrać wałek gimnastyczny?

W sprzedaży znajduje się wiele wałków do masażu, więc aż trudno zdecydować się na konkretny model. Najważniejsze będzie oczywiście kupienie rollera odpowiadającego jak najlepiej indywidualnym potrzebom i preferencjom. Każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, wałki różnią się twardością, kształtem, wytrzymałością. Jeśli ktoś chce zniwelować napięcie i ból mięśni, te warto zdecydować się na miękki wałek gimnastyczny. Będzie to również dobry wybór na początek. Jeśli ktoś regularnie ćwiczy, to można mu polecić wałek o średniej twardości.

W sprzedaży znajdują się też twarde rollery, są one przeznaczone dla osób mających już duży staż na siłowni. Sięgają po nie przede wszystkim sportowcy z rozbudowaną muskulaturą. Jeśli napięcie mięśniowe jest duże, to twardy wałek sprawdzi się rewelacyjnie. Jego kształt także ma spore znaczenie. Może być podłużny i gładki, z różnymi wypustkami. Istotne jest to,  jakie części ciała chce się masować. Do kończyn najlepiej sprawdzają się wałki podłużne i gładkie.

Jeśli ktoś zmaga się z cellulitem, to można mu śmiało polecić roller z wyżłobieniami i wypustkami. Wałki przypominające ósemkę będą właściwe do masowania obszarów znajdujących się w okolicy kręgosłupa. Wielkość rollera także ma znaczenie. Należy ją dopasować do obszaru rolowania.