Orchidea.org.pl

Lifestyle i Zakupy, Dom i Ogród, Moda i Uroda

Uroda

Jakie są rodzaje lamp do makijażu?

Przy wyborze lampy do makijażu najważniejsze jest dobranie odpowiednich parametrów oświetlenia do naszych potrzeb. Chodzi tu nie tylko o rodzaj zastosowanej żarówki, ale również jej moc czy barwę. Coraz popularniejsze są także lampy pierścieniowe, o których również wspomnimy w artykule. Na co zatem zwrócić uwagę wyposażając salon wizażu?

Jak powinny być rozmieszczone lampy do makijażu?

Najważniejszą zasada podczas rozmieszczania lamp i żarówek przy stanowisku pracy wizażystki, jest równomierne rozproszenie promieni świetlnych. Będzie się ono przekładało na finalny efekt oraz jakość wykonanego makijażu. Jeśli naszym narzędziem pracy jest toaletka z lustrem, wówczas najlepiej umieścić żarówki w takich samych ilościach, po obydwu stronach mebli. 

Istotna jest także wysokość, na jakiej zawiśnie oświetlenie. Dobrze, aby była dostosowana do wzrostu osoby korzystającej z lustra. Zadbajmy również o załamanie światła, na które ma wpływ odstęp pomiędzy poszczególnymi żarówkami. Unikniemy wówczas powstawania cieni, które mogłyby zepsuć efekt makijażu. Świetnym rozwiązaniem jest technologia LED, która daje idealne światło, a przy tym jest komfortowa dla oczu, nie powoduje bólu głowy i zmęczenia. Jeśli chcesz przejrzeć konkretne egzemplarze lamp i elementów oświetlenia do salonu kosmetycznego, koniecznie odwiedź stronę internetową https://cosmed24.pl/akcesoria-kosmetyczne/lampy-do-makijazu/.

Jakie żarówki i barwy światła będą najlepsze?

W przypadku koloru najlepszym wyborem będzie neutralna biel, która idealnie oddaje rzeczywistość jeżeli chodzi o kolory. Jest ona najbardziej zbliżona do światła dziennego. Barwa mierzona jest na podstawie temperatury w Kelwinach, a najbardziej przybliżona do naturalnej będzie miała 5500 K. Jest to najczęściej wybierany parametr wśród profesjonalnych fotografów.  

Największą popularnością cieszą się lampy LED, które zapewniają pełen komfort widzenia. Nie powodują zmęczenia, nie oślepiają. Podczas dłuższego użytkowania możemy być również spokojni o kłopotliwe migotanie, które powoduje bóle oczodołów i głowy. Jednym z większych atutów jest również energooszczędność takiego oświetlenia. W przypadku lampy do makijażu ważne jest też, aby żarówka się nie nagrzewała. Może to zniszczyć makijaż i sprawiać dyskomfort klientce. 

Oświetlenie musi być również dopasowane designem do całej reszty aranżacji. Żarówki dostępne są w różnych kształtach i modelach, dzięki czemu możemy idealnie dostosować je do konkretnego stylu. Ważne jest, aby wyposażyć się zarówno w oświetlenie zamontowane przy miejscu pracy, jak i doświetlenie mobilne, np. lampę pierścieniową, która pozwoli w każdej chwili dopasować poziom jasności do aktualnej potrzeby. 

Czym charakteryzują się pierścieniowe lampy do makijażu?

Pierścieniowa lampa do makijażu to przede wszystkim niezbędny element w profesjonalnie wyposażonym studiu kosmetycznym. Jej głównym zadaniem jest doświetlanie makijażu podczas robienia zdjęć. Idealnie oddaje rzeczywiste kolory i cały efekt, jaki stworzyła wizażystka. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą poszerzyć swoje portfolio i potrzebują dobrze wyglądających fotografii swoich prac.