Zielono mi, czyli zielone koktajle w domu

0
405

Przez żołądek do… zdrowia! Nie od dziś wiadomo, że wraz z pożywieniem dostarczamy do organizmu składniki odżywcze, witaminy i minerały. Oczywiście tylko wtedy, gdyż jedzona żywność ma ich odpowiednią ilość. Dlatego tak ważne jest zdrowe odżywianie dla całego organizmu i ciała. Jedną z opcji „dołożenia” witamin do jadłospisu są zielone koktajle. Owocowe, warzywne, mieszane – do wyboru do koloru!

Zielone zdrowie w szklance – smaczne i odżywcze

Koktajle są o tyle prostą sprawą, że wystarczy kilka produktów, mikser i gotowe. Nie ma dużo sprzątania i bawienia się z przygotowaniem, jak w przypadku domowych soków. Dlatego warto poświęcić choć chwilę czasu na zielone koktajle. Kilka minut i prozdrowotny napój ląduje w szklance lub ulubionym kubku! Koktajl możemy także zabrać ze sobą! Na przykład do pracy, czy szkoły. Wystarczy zaopatrzyć się w szklaną butelkę i umieścić w niej napój. Spokojnie wytrzyma z nami kilka godzin i nic się z nim nie stanie.
Szkło zatrzymuje wszelkie wartości w koktajlu i nic mu nie odbiera. Dlatego właśnie należy posiadać szklaną butelkę zamiast plastikowej. Taki koktajl można również dużo łatwiej ochłodzić. Szkło jest także bardziej wytrzymałe i posłuży nam przez dłuższy czas.

Z czego najlepiej przygotować zielone koktajle?

Przede wszystkim jarmuż i szpinak. Te dwa warzywa liściaste to prawdziwe bomby witaminowe! Szczególnie pod kątem zawartości żelaza. Dlatego poleca się je do przygotowania koktajli dla osób chorych na anemię. Weganie oraz wegetarianie też powinni je pić. Uzupełniają żelazo, którego nie przyjmujemy z mięsa, czy jaj.
Szpinak lub jarmuż to podstawa do zielonych koktajli. Dobrze łączyć je z innymi zielonymi warzywami i owocami. Ogórek, zielone jabłko (zwykłe też się nada, ale nie jest zielone ), mięta, awokado, limonka. Oczywiście zielony koktajl powstanie też z dodatkiem owoców i warzyw o innych kolorach. Polecamy spróbować połączenia jarmużu, ogórka, mięty i pomarańczy. Pyszny, orzeźwiający koktajl, który zawiera w sobie bogactwo smaków i witamin. Nic, tylko miksować!

Na co wpływa picie zielonych koktajli?

Prozdrowotne działanie zielonych koktajli zauważymy nie tylko wewnątrz, ale również z zewnątrz. Witaminy, minerały i składniki odżywcze uczynią prawdziwe cuda w całym ciele. Przez dużą zawartość błonnika, przez co regulują pracę układu trawiennego. Zawarte witaminy i minerały zapewniają dobre zdrowie, lepsze samopoczucie i poprawę kondycji skóry, włosów i paznokci. Zniknie również uporczywy cellulit! Długotrwałe picie koktajli przyniesie naprawdę widoczną zmianę w naszym wyglądzie i funkcjonowaniu. Oczywiście zmianę na lepsze!
Taki zielony koktajl może być przekąską, napojem lub pełnym daniem! Wystarczy dodać do niego dwie lub trzy łyżki płatków owsianych, aby naprawdę się nim najeść. Taki zamiennik stałego posiłku to świetna sprawa. Możemy kombinować z różnymi dodatkami w postaci miodu, masła orzechowego lub innych ulubionych produktów. Wszystko, co tylko potrafi zmielić mikser!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here