Suche pięty – jakie są na nie sposoby?

0
414

Lato to czas odsłaniania ciała i wychodzenia na słońce. Często stawiamy na zgrabne sandałki lub szpilki bez pięty. Każda kobieta chce wyglądać pięknie i cieszyć się zadbanych ciałem. Niestety, często na przeszkodzie stają nam suche pięty. Nieestetyczny wygląd zniechęca nas do lekkich, letnich butów. Spokojnie, mamy na to sposoby! Kilka kroków w pielęgnacji stóp przywróci delikatna i zadbaną skórę pięt. Co należy zrobić?

Domowe kąpiele na zrogowaciały naskórek pięt

Przede wszystkim nie możemy dopuścić do rozwinięcia się suchości pięt. Nie należy lekceważyć tego problemu. Może to doprowadzić do pękania skóry pięt i poważnych powikłań. Wtedy problem nie będzie już tylko kwestią estetyczną, ale już zdrowotną.
Walkę z suchymi piętami najlepiej zacząć od moczenia stóp. Domowe kąpiele z olejkami i różnymi nawilżającymi środkami świetnie zrobią piętom. Woda, w której moczymy stopy, powinna być ciepła. Najlepiej do kąpieli dodać sól kąpielową. Zmiękcza naskórek i przygotowuje pięty do dalszych etapów pielęgnacji. Co więcej, sole dezynfekują skórę, co również dobrze wpływa na problem popękanych stóp. Zabieg moczenia powinien trwać minimum kilkanaście minut, może być to nawet kilkadziesiąt. W zależności od stanu skóry pięt.

Kolejne kroki w pielęgnacji suchych pięt

Po kąpieli, gdy naskórek jest już zmiękczony, można przejść do kolejnych etapów pielęgnacji. Za popękane pięty odpowiadają zrogowacenia. Naskórek nie złuszcza się samoistnie i tak dochodzi do nieestetycznych, suchych wybrzuszeń na stopach. Należy się więc go pozbyć metodą mechaniczną. Istnieje wiele różnych produktów do usuwania martwego naskórka z pięt. Najbardziej znany jest naturalny pumeks. Świetnie się sprawdza, a co więcej jest tani i ekologiczny. Trzeba się jednak przy nim trochę napracować. Mamy do wyboru także elektryczne pilniki do pięt, które automatycznie usuwają martwy naskórek.
Oczywiście możemy także wykonać specjalny peeling. Hitem stały się również specjalne skarpetki złuszczające. Dostaniemy je w każdej drogerii. Wystarczy nałożyć na stopy foliowe skarpetki, które zawierają w sobie mieszankę różnych substancji złuszczających. Trzymamy je przez około 30 minut aż do godziny. Po kilku dniach rozpoczyna się złuszczanie naskórka. Jednak ten efekt dotyczy cały stóp, nie tylko skóry pięt.

Suche pięty – nigdy więcej!

Odpowiednia pielęgnacja stóp pozwoli zachować ich zdrowy wygląd przez cały rok. Należy pamiętać o nawilżaniu i regularnym wykonywaniu peelingów złuszczających. Nie można dopuścić do rozwoju zrogowaceń, gdyż może się to skończyć ranami. Wtedy nie możemy wykonać żadnych zabiegów złuszczających i pozostaje tylko wizyta u lekarza specjalisty. Tak zaawansowane stadium suchych pięt wymaga już specjalnego leczenia. Bez kuracji odpowiednimi specyfikami się nie obejdzie. Suche pięty to problem dotykający wielu osób. Jednak można sobie z nim łatwo poradzić, a nawet nie dopuścić dzięki odpowiedniej profilaktyce. Nie zapominajmy więc o dbaniu o pięty!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here