Pokój dla nastolatka na poddaszu

0
349

Dorastające dziecko przestaje czuć się dobrze w swoim dziecięcym pokoju. Nastolatek potrzebuje gruntownego remontu! Czas pożegnać zabawki, kolorowe meble i ściany na rzecz młodzieżowego pokoju. Można również oddać pokój młodszemu rodzeństwu, a samemu wyprowadzić się na… poddasze! To idealne miejsce dla młodych dorosłych, gdzie będą czuć się swobodnie i intymnie. Pokój dla nastolatka na poddaszu będzie strzałem w 10!

Jakie kolory do pokoju nastolatka?

Styl młodej osoby nie jest jeszcze do końca ukształtowany, dlatego warto pomóc mu w doborze kolorów w pokoju. Oczywiście słuchajmy pomysłów dziecka i tego, jak widzi swój własny kąt. Dajmy mu jednak cenne rady, aby za rok czy dwa nie żałował podjętych decyzji. Warto przeglądnąć różne katalogi i wybrać się do sklepów wnętrzarskich aby zasięgnąć inspiracji.
Najlepiej postawić na stonowane kolory, klasyczna biel i szarość. Niech te odcienie stanowią podstawę całego wnętrza. Na podłodze najlepiej sprawdza się panele o jasnej barwie. Dodatki niech odzwierciedlą to, co najbardziej lubi nastolatek. Kolor zasłon, pościeli, dywaniki, artykuły biurowe. Wszystko to może sprawić, że pokój zyska indywidualny charakter.

Łóżko – jakie wybrać?

Poddasze ma to do siebie, że trzeba je zupełnie inaczej rozplanować niż klasyczny pokój. Potrzeba tu więcej zmysłu i wyobraźni. Warto zagospodarować przestrzeń tak, aby mimo wszystko zmieścić wszystkie potrzebne meble. Gdzie więc postawić łóżko?
Można umieścić je pod skosem. Należy je jednak tak ustawić, aby można było korzystać z niego w całości bez problemu ze skosem. Inną opcja jest ustawienie łóżka w samym centrum, czyli w najwyższym punkcie. Da to piękny efekt, jednak nie sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach.
Jeśli mamy mniejszy pokój, możemy kupić sofę rozkładaną. Zaoszczędzimy tym sposobem miejsce, a koledzy i koleżanki odwiedzjący nasze dziecko będą miały miejsce do siedzenia. W większych pokojach spokojnie można postawić na ramę z materacem. Warto jednak dokładnie wymierzyć skosy, aby dobrze dopasować wysokość nóżek od łóżka.

Pokój na poddaszu dla nastolatka jak z magazynu wnętrzarskiego

Samo łóżko to nie koniec aranżacji. Potrzebne jest miejsce do nauki i spędzania wolnego czasu oraz szafa na ubrania. Przyda się kilka półek na bibeloty, książki i zdjęcia. W pokojach na poddaszu ciekawą opcja jest zakup szafy na wymiar. Można ją dopasować do skosu i tam umieścić. Zajmie mało miejsca a dodatkowo wypełni przestrzeń, która i tak nie mogłaby być zagospodarowana. Tak samo można ułożyć półki. Na poddaszu liczy się każda przestrzeń. Dobry dobór mebli to połowa sukcesu.
Biurko najlepiej umieścić pod oknem, aby mieć dobre światło. Można zakupić wszystkie meble w jednym sklepie, aby były idealnie skomponowane. Na poddaszu warto na wymiar zamówić nie tylko szafę, ale wszystkie meble. Będziemy mogli wtedy wyciągnąć wszystko co się da z dostępnej przestrzeni. Ponadto wybierzemy idealne odcienie do całości wnętrza. Nastolatek z pewnością będzie zadowolony!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here