Najlepsze nawilżające maski do włosów

0
131

Pielęgnacja włosów wymaga więcej, niż samo użycie szamponu. Choć często nie mamy na to czasu, to nie jest wymówka. Już wykonanie maski raz na kilka dni będzie dawać super efekty, a zajmie to kilka minut dłużej niż samo mycie! Jeśli więc chcemy mieć piękne i zdrowe pasma, zapoznajmy się ze świetnymi patentami pielęgnacyjnymi. Oto najlepsze nawilżające maski do włosy.

Różne włosy to różne potrzeby

Nie ma jednej najlepszej maski nawilżającej, która sprawdzi się u wszystkich. Każdy z nas jest inny, to samo tyczy się włosów. Spotykamy się z różnym stopniem zniszczeń, mamy kręcone albo proste, farbowane, naturalne. Wszystkie czynniki są ważne przy wyborze odpowiedniego kosmetyku do ich pielęgnacji. Jedno jest pewne – każde włosy wymagają nawilżenia. Dlatego więc wykonywana maska powinna mieć jak najlepsze działanie właśnie w tym temacie. Nasze włosy staną się miękkie, lśniące i będą dobrze się układać. A to wszystko już po pierwszym użyciu.
Najlepsze nawilżające maski do włosów to takie, które spełniają oczekiwania użytkownika! U każdego sprawdzi się co innego, jednak istnieją sprawdzone sposoby i produkty, które względnie powinny pomóc każdemu.

Najlepsze nawilżające maski do włosów – dla kogo?

Niektóre osoby borykają się z różnymi problemami skóry głowy, a więc i włosów. Najczęściej jest to przetłuszczanie i łupież. Oba te problemy wynikają ze złej pielęgnacji, a więc i braku nawilżenia. Zabiegi farbowania również mogą przyczynić się do złej kondycji włosów. Łamliwość i suchość występuje bardzo ciężko przy braku ochrony farbowanych pasm. Co więc zrobić?
Maski mają to do siebie, że mają czas na dogłębne działanie. Nosimy je przez minimum kilka minut na włosach i skórze głowy. Wszystkie składniki aktywne mogą dokładnie objąć i aktywnie odżywić całość. Włosy momentalnie są odżywione i dokładnie nawilżone. Regularne stosowanie zapewni codziennie piękne i lśniące pasma. Dlatego systematyczność jest tu bardzo ważna.

Jakie nawilżające maski są najlepsze?

Maski może albo zakupić, albo wykonać w domowych warunkach. Kupne produkty mają często dodatki w postaci substancji chemicznych, niekoniecznie potrzebnych do odżywienia włosów. Przygotowując maskę w domu mamy pewność, że znajdziemy w niej tylko naturalne składniki. A ich wykonanie wcale nie jest trudne. Jakie więc są najlepsze nawilżające maski do włosów?
Najszybsza i najprostsza jest maska z jajka. Jeden składnik, a działanie genialne! Zarówno żółtko, jak i jajko mają dobroczynny wpływ na strukturę włosów. Zapobiegają łamliwości, nawilżają i odżywiają. Wystarczy roztrzepać kilka jajek (dwa wystarczą na krótsze włosy, im dłuższe, tym więcej) i nałożyć na suche włosy, na całą długość. Pozostawiamy maskę na 30 minut. Po tym czasie zmywamy wszystko zimną (!) wodą. Gotowe!
Taka domowa maska nawilżająca świetnie się sprawdzi na co dzień, gdyż nie wymaga specjalnych produktów. Jajko zawsze znajdziemy w domu, wystarczy wygospodarować 30 minut i dać im działać. Przekonaj się sama na własnych włosach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here