Loftowe wnętrze – jak stworzyć?

0
328

Styl loftowy jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i docenianych. Aranżacje często goszczą w wielu lokalach, restauracjach, jak i mieszkaniach. A jeszcze kilkadziesiąt lat temu nikt nie pomyślałby, że taki styl podbije wielki świat. W latach 70 moda narodził się z przemieniania starych, pofabrycznych lokum w tanie mieszkania. Obecnie styl loftowy jest celowo wykonywany w bogatych lokalach i dzielnicach. Jak więc zaaranżować swoje mieszkanie, aby zmienić je w loftowe wnętrze?

Jak wygląda styl loftowy?

Aby poznać pomysły i inspiracje na aranżację w stylu loftowym, najpierw trzeba poznać bliżej samą modę. Po czym więc poznać takie wnętrza?
Głównym wyznacznikiem stylu loftowego są duże przestrzenie, otwarte w całym budynku. Nie znajdziemy tu tysiąca dekoracji i bibelotów, stawia się na minimalizm. Ściany mają sprawiać wrażenie „gołych” i niedokończonych. Beton i nierówne cegły są idealne. Myślą przewodnią jest metal – jako, że styl wywodzi się z post-fabrycznych lokali. Różne elementy wykonane z tego tworzywa od razu przyciągają wzrok. Za dekoracje robią pozostawione na widoku części instalacji. Kable i rury w tym wypadku są ozdoba wnętrza. Same kolory pozostają zimne, szarości i brązy. Meble powinny być lekko zdezelowane, z drewna i metalu. Są one celowo postarzane.

Jak przemycić styl loftowy do swojego wnętrza?

Trudno uzyskać całkowicie loftowe wnętrze w zwykłym domu, czy mieszkaniu. Przede wszystkim brakuje przestrzeni, a wyrzucenie wszelkich ścian nie jest praktyczne. Jednak przez niektóre zabiegi stylizacyjne możemy przemycić choć trochę loftowego designu do codziennych wnętrz.
Przede wszystkim trzeba dobrać odpowiednią kolorystykę. Jeśli już decydujemy się na postindustrialne aranżacje, to wszystko musi współgrać. Świetnym pomysłem jest na przykład pozostawienie jednej ściany na imitację cegły lub betonu. Reszta może być pomalowana na szaro lub biało. Kolejnym pomysłem jest przyklejenie za pomocą specjalnych zaczepów kabli na ścianę i sufit. Nie chowajmy ich, będą ozdobą. Można je również przemalować za pomocą specjalnej farby na złoto. Rury od kaloryferów również wyciągnijmy na pierwszy plan.
Styl loftowy nie ma ozdób. Jednak za pomocą takich rzeczy jak lampy i meble możemy wyczarować cudowne wnętrze. Lampy powinny być dość spore, oczywiście wykonane z metalu. Świetnie komponują się te imitujące miedź, z wierzchu pokryte czarną, matową farbą. Oczywiście nie chowamy od nich kabli. Możemy także zakupić specjalne żarówki z ciekawą wersją światła. Idealne do tego typu lamp.

Styl na miarę naszych czasów – loftowe wnętrze

Często słyszy się o mieszkaniach typu „loft”. To właśnie nazwa pochodzącą od stylu poprzemysłowych mieszkań z lat 70. Dziś jednak nie są one dla najniższej klasy, a dla bogatych ludzi. Mieszkania sa jednymi z najdroższych na rynku. Kto by pomyślał kilkadziesiąt lat temu, że stylo może tak się zmienić. Nie musimy jednak być bogaci, aby styl loftowy zawitał także w naszym wnętrzu. Wystarczy kilka zabiegów aranżacyjnych i gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here