Kominek elektryczny – ekologicznie i stylowo

0
307

Problem smogu obejmuje coraz większą część naszego kraju. Jednym z rozwiązań zaproponowanych przez władze jest zaprzestanie palenia w piecach, kominkach i kozach. Spowoduje to całkowity zakaz palenia węglem oraz opałem w którymkolwiek z wyżej wymienionych urządzeń. Jednak jest rozwiązanie! Ekologiczne i proste – kominek elektryczny. Wszystko, co warto wiedzieć zebraliśmy w jednym miejscu. Zapraszamy do czytania.

Jak działa kominek elektryczny?

Kominek elektryczny jest bardzo prosty w obsłudze i montażu. Nie potrzeba do niego wielu podłączeń i specjalnego miejsca, jak w przypadku klasycznych kominków i pieców. Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje tego urządzenia.
Pierwszy typ to kominek elektryczny bio. Posiada on specjalną konstrukcję, która w środku kryje palnik. Jest on zasilany biopaliwem. Stąd też nazwa tego rodzaju kominka elektrycznego. Biopaliwo podtrzymuje ogień w kominku. Jego ogromną zaleta jest brak uwalniania do atmosfery szkodliwych dymów i oparów. Co więcej, paliwo jest tak opracowane przez specjalistów, że spokojnie może być używane w zamkniętych pomieszczeniach. Mamy ekologiczny kominek z prawdziwym płomieniem.
Drugi typ do kominek elektryczny 3D. Jest on zasilany przez prąd, a więc trzeba go podłączyć do gniazdka. Jest to dobra opcja dla rodzin z dziećmi. Nie będziemy się bali, że dziecko dotknie rozgrzanego kominka lub zrobi sobie inną krzywdę. Płomień jest tylko obrazem 3D. Możemy regulować jego barwę i jasność. Mamy również opcję dźwięku strzelającego drewna. Miła odmiana i alternatywa dla klasycznego paleniska.

Dlaczego warto wybrać kominek elektryczny?

Ma on naprawdę wiele zalet i jest świetnym rozwiązaniem problemów ze zwykłymi kominkami i innymi paleniskami. Przede wszystkim jest bardzo praktyczny i czysty. Nie osadza się na nim żadna sadza, nie musimy wyrzucać popiołu i myć szyby. Nie zajmuje dużo miejsca i nie wymaga specjalnych podłączeń do komina. Użytkowanie jest bezpieczne i komfortowe. Jednocześnie wciąż spełnia zadanie dodatkowego ogrzewania domu. Jest energooszczędny i stylowy. Dodatkowo, możemy go używać przez cały rok, niezależnie od pogody.
Kominek możemy ustawić w dowolnej konfiguracji. Mamy różne rodzaje i modele. Najbardziej popularny jest kominek ścienny. Przymocowuje się go do wybranej ściany, zajmuje bardzo mało miejsca i pasuje do różnego stylu wnętrz. Możemy wybrać kominek wolnostojący. Jego atutem jest dowolność konfiguracji. W każdej chwili można go przestawić w inne miejsce. Ostatni typ to kominek narożny, idealny do małych mieszkań, nie zajmujący dużo miejsca.

Ekologiczne i stylowe – wprost do Twojego domu!

Kominki elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, praktyczne i ładne w jednym. Nie wymagają wiele pracy, a wyglądają naprawdę stylowo. Różne rodzaje, kształty i typy dają duże pole do manewru. Z pewnością każdy może znaleźć idealny model dla siebie, który sprawdzi się przez cały rok! A Ty, masz już swój kominek elektryczny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here